8 סימנים חיוביים כדי לדעת אם אדם מתאים לנו

בחיפושנו אחר אהבה, לפעמים קשה להבחין בין מערכות יחסים בריאות ורעילות. ובכל זאת, ישנם כמה סימנים המאפשרים לנו להבין אם הקשר שלנו עם אדם יכול להוביל למערכת יחסים מספקת ומתמשכת. כדי לראות בצורה ברורה יותר, הנה 8 סימנים חיוביים לחפש אצל האדם השני:

1. כבוד לגבולות אישיים

היבט חיוני של שמירה על מערכת יחסים בריאה הוא כבוד הדדי לערכים ולגבולות של כל אחד מהם. אם האדם שאתה יוצא איתו לוקח את הרגשות שלך בחשבון ולא מנסה לשנות אותך, זה סימן מעודד. להיפך, אם היא שופטת אותך או אגרסיבית, עדיף לקחת צעד אחורה.

2. תמיכה ללא תנאי

מערכת יחסים רומנטית צריכה להתבסס על תמיכה הדדית ובלתי מעורערת. אכן, לאהוב מישהו פירושו לעודד אותו בפרויקטים שלו ולתת דרור לרצונותיו. אין מקום לקנאה או טינה במערכת יחסים בריאה.

הסימן החיובי לחפש:

  • האדם קשוב ושמח בהצלחות שלך.

3. יחסים בריאים עם הסובבים אותך

חשוב לבחון את איכות היחסים שיש לאדם עם הסובבים אותו. אכן, אם יש לו יחסים טובים עם חברים ובני משפחהזה בדרך כלל סימן טוב ליכולתם לבנות מערכות יחסים חזקות ומתמשכות.,

דוגמה:

  • היא מדברת בחום על יקיריה ומכבדת את האוטונומיה שלהם.

4. התחייבות וקיום הבטחות

אחד המאפיינים המהותיים של מערכת יחסים בריאה הוא היכולתהתחייבו וקיימו את ההבטחות שלכם. אדם שלא עומד בהתחייבויות שלו הוא לא אמין ומסתכן בהחלשת הקשר שאתם חולקים.

דוגמה:

  • היא שומרת על התחייבויותיה כלפיך וכלפי אחרים.

5. תחושת ביטחון רגשי

על מנת שמערכת יחסים תיבנה לאורך זמן, חיוני תחושת ביטחון רגשי. זה לא אומר שההערכה העצמית שלך צריכה להיות תלויה לחלוטין באדם האחר, אלא שנוכחותו עוזרת להגביר את הביטחון העצמי שלך.

באותו נושא :  תפקיד ההומור ביישוב סכסוכים

הסימן החיובי לחפש:

  • האדם נמצא לצידך בזמנים קשים, כמו גם בזמנים מאושרים, ומעודד אותך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך.

6. תקשורת פתוחה וכנה

ה תקשורת היא המפתח למערכת יחסים מספקת. חיוני שתוכלו לבטא את עצמכם בחופשיות, ללא חשש משיפוט או מנקמה. אדם שמקשיב לך ומבקש להבין את רגשותיך, גם כאשר אינך מסכים, מראה עניין אמיתי ברווחתך.

7. איזון בין חלוקת זמן לעצמאות

בעוד שבילוי משותף הוא חשוב, חשוב לשמור על עצמאות. מערכת יחסים בריאה בנויה על איזון בין חלוקת זמן לעצמאות של כל אדם. כיבוד הצרכים אחד של השני במונחים של מרחב אישי הוא בעל חשיבות עליונה.

הסימן החיובי לחפש:

  • האדם מעודד אותך לקיים חיי חברה ופעילויות מחוץ למערכת היחסים שלך.

8. עניין אמיתי בתשוקות ובאינטרסים שלך

לבסוף, במערכת יחסים בריאה, כל אדם חייבלהתעניין באמת בתשוקות ותחומי עניין מצד שני. זה לא רק מחזק את קשר האהבה, אלא גם מקדם הגשמה אישית עבור כל אדם.

הסימן החיובי לחפש:

  • האדם נהנה לגלות ולשתף את התשוקות שלך, מבלי להשמיץ או למזער אותן.

על ידי שמירה על 8 סימנים חיוביים אלה בראש, תוכל להבחין טוב יותר אם האדם שאתה יוצא איתו הוא באמת מתאים לך ואם למערכת היחסים שלך יש פוטנציאל לפרוח בטווח הארוך. זכרו, אהבה אמיתית בנויה על כבוד הדדי, תמיכה ללא תנאי ותקשורת כנה.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.