5 סימנים לכך שמתומרנים אותך באהבה!

בתחילתו של סיפור אהבה, הכל נראה מושלם וללא רבב. עם זאת, לאורך זמן, התנהגויות מסוימות יכולות להטיל ספק בכנות רגשותיו של בן זוגנו. הנה 5 סימנים שצריכים להתריע אם אתה חושב שאתה קורבן של מניפולציה סנטימנטלית.

1. השותף שלך משחק עם הרגשות שלך

מניפולציה רגשית היא אחד הסימנים הראשונים של חוסר תום לב באהבה. אם בן הזוג שלך יודע איך לדחוף אותך לגבולות שלך כדי להשיג את מה שהוא / היא רוצה, זה עשוי להיות אינדיקטור לכך שאתה נתון למניפולציה. בכי, איומים, התפרצויות זעם וסחיטה הם כולם טכניקות המשמשות מניפולטורים כדי להשיג את מטרותיהם.

תירוצים והצדקות שווא

האם אתה מתעמת לעתים קרובות עם השקרים של בן הזוג שלך? האם הוא/היא תמיד נותנים לך הסברים מדהימים למעשיו ולהחלטותיו? אם כן, ייתכן מאוד שאתה נתון למניפולציה. שקרים מכוונים וקבועים נותרו נשק אימתני בקרב מניפולטורים המבקשים לשמור על שליטה במערכת היחסים שלהם.

2. אשמה כל הזמן בראש שלך

האם אתה מרגיש אשם על דברים טריוויאליים או אפילו לא מוצדקים במערכת היחסים שלך? מניפולטורים הם מומחים בלהפיל אחרים בכך שהם גורמים להם להאמין שהם גרמו לבעיה. לדוגמה, הם עשויים להאשים את הקורבן שלהם על כישלון מקצועי או להאשים את השני על מחלוקת פשוטה בין חברים. אשמה בלתי פוסקת זו יכולה באמת להכביד על האדם המניפולטיבי ולפגוע קשות ברווחתו.

האשמות לא הוגנות והאשמות חסרות בסיס

בני הזוג צריכים בדרך כלל להיות מקום של שלום ואהבה. עם זאת, אם מערכת היחסים שלכם מלאה בוויכוחים, האשמות והאשמות שלעתים קרובות מופרכות או מוגזמות, זה יכול להיות סימן לכך שמתמרנים אתכם לאהבה. מניפולטורים לעתים קרובות רואים את בן זוגם כשלוחה של האגו שלהם ויחפשו באופן שיטתי להאשים אותם בטעויות או בחוסר שביעות הרצון שלהם.

באותו נושא :  הירח המלא של 24 בפברואר תחת מזל אריה ימלא את 3 המזלות האסטרולוגיים הללו בעושר

3. אתה מאבד אמון בעצמך

אחת התוצאות החמורות ביותר של מניפולציה במערכת יחסים היא לאבד את הביטחון העצמי בהדרגה. אם אתה מתקשה להאמין בבחירות שלך, ברצונות שלך ובזה אתה זקוק ללא הרף לעצה או אישור של בן זוגך כדי לחיות חיי היומיוםסביר להניח כי תלות זו נוצרה בהדרגה על ידי מנגנון מניפולציה.,

הדעה שלך חשובה פחות משל בן זוגך

  • הוא מחליט לבדו על הפעילויות המתבצעות יחד.
  • בן הזוג שלך לא מכבד את הטעם והצרכים שלך, וכופה עליך את שלו רוב הזמן.
  • הוא/היא מזלזלים ללא הרף בדעותיכם ובהישגיכם, תוך הדגשת הישגיהם.

4. היחסים עם הסובבים אותך נפגעים

המניפולטור מבקש לעתים קרובות לבודד את עצמו מהמעגל החברתי שלך, כך שהוא יוכל להפעיל טוב יותר את שליטתו עליך. אם מאז שאתה במערכת יחסים, הקשרים עם החברים שלך התרופפו או יקיריכם להביע את דאגתם לגבי ההתנהגות של החצי שלך, סימני אזהרה אלה צריכים להילקח ברצינות.

בידוד פרוגרסיבי וביקורת חוזרת ונשנית

היו קשובים להתקפות שנעשו מרצון או שלא על ידי בן / בת הזוג שלכם נגד יקיריכם: ביקורת בלתי פוסקת, ויכוחים מעוררים, בידוד כפוי … כל כך הרבה אסטרטגיות שיכולות להצביע על מניפולציה אפשרית מצידו על מנת לשלוט במערכות היחסים שלך עם הסובבים אותך.

5. בן הזוג שלך מסרב לקחת אחריות וחסר בגרות רגשית

במערכת יחסים רומנטית בריאה, כל אדם מוכן לקחת את חלקו באחריות וזה היסוד לתקשר על רגשותיהם, תסכוליהם וציפיותיהם. עם זאת, מניפולטור נוטה להימנע מנטילת אחריות זו ובמקום זאת ינסה להפוך את המצב על ידי האשמת קורבנו.

מנגנוני הכחשה וקורבנות

המניפולטור עשוי לבקש להפחיד אותך ולגרום לך לפקפק ביכולות שלך על מנת לשמור על שליטה על מערכת היחסים. הוא יכול גם להתחזות לקורבן, לעורר את החמלה שלך ולדחוף אותך להזניח את הצרכים שלך. קחו את הזמן לחשוב על התנהגויות אלה לפני שהן הופכות למקור מצוקה בחיי האהבה שלכם.

באותו נושא :  לפני רבע הירח הראשון ב-19 בדצמבר, 2 מזלות אסטרולוגיים יתמודדו עם בעיות משמעותיות
mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.