5 ביטויים לעולם לא לומר לבן הזוג שלך על פי הפסיכולוג הזה

למילים יש כוח לבנות אבל גם להרוס, במיוחד במערכת יחסים רומנטית. כמה מטפלים מאירים את עינינו על שפת הלב ולהדגיש את החשיבות של בחירת המשפטים שלנו בקפידה כאשר מדברים עם החצי השני שלנו. למד כיצד להימנע מחמשת הביטויים המזיקים האלה, שלמרות שהם נפוצים, יכולים לזרוע מחלוקת ולהשפיע על בריאות מערכת היחסים שלך.

היזהרו מהכללות שליליות

אספקת הכללות שליליות יכול להפוך ויכוח קטן לסכסוך גדול. ביטויים כמו "אתה אף פעם לא עושה…" או "אתה תמיד עושה…" " הם היפרבולים שאינם לוקחים בחשבון את הניואנסים של ההתנהגות של השותף שלך. מטפלים ממליצים לגשת למצבים ספציפיים במקום לבקר אדם שלם.

הימנע מ"כן, אבל…" »

הביטוי " כן, אבל… " אולי נראה תמים, אבל יש לו פוטנציאל לפסול את מה שבן הזוג שלך מרגיש או אומר. "כן" פשוט מעודד דיון פתוח, בעוד שה"אבל" שבא אחריו לעתים קרובות מערער את מה שזה עתה הוסכם. העדיפו הקשבה פעילה ובונה לקידום תקשורת נדיבה.

אל תיפלו למלכודת ההשוואות

השווה את בן זוגך ל אנשים אחרים יכול לגרום לזה להיראות כאילו אתה מטיל ספק בערך ובייחודיות שלו. זה יכול להוביל לחוסר ביטחון וטינה. כדי לטפח מערכת יחסים בריאה, רצוי להתייחס לבן הזוג כאדם ייחודי ולא להשוות אותו לאקסים, חברים או בני משפחה.

זלזול ביטויים, סכנה להערכה העצמית

הערות שנראות לא מזיקות כמו "תפסיק להגיב יתר על המידה" או "אתה רגיש מדי" הן למעשה הערות ביטויי גנאי. מילים אלה יכולות לפגוע עמוקות מכיוון שהן מבטלות את החוויות והרגשות של האחר. תן תוקף לרגשות של בן זוגך על ידי הכרה בהם ללא שיפוט.

"זה לא כל כך נורא": ביטוי שיש להימנע ממנו

המשפט " זה לא כזה נורא " יכול לגרום לזה להיראות כאילו אתה ממזער את מה שבן הזוג שלך עובר. זה לא משנה אם זה עניין קטן או גדול, הכרה בקושי שחווה האדם השני היא קריטית. אישור התמיכה והאמפתיה שלך הוא בסיסי לחיזוק מערכת היחסים.

באותו נושא :  כך תהפכו את הבית שלכם לריחני ונקי עם מרכך כביסה

בניית תקשורת מכבדת

אחד תקשורת מכבדת הוא המפתח לזוג מסופק. החלפת ביטויים שעלולים להיות הרסניים בביטויים אכפתיים ותומכים יכולה לעזור לחזק לא רק את האינטימיות אלא גם את החוסן של בני הזוג מול העליות והמורדות של החיים. חקור דרכים להביע את עצמך שבונות אמון וכבוד הדדי, כדי לתרום למערכת יחסים הרמונית ומתמשכת יותר.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.