4 התכונות החיוניות שיש לחפש בשותף למערכת יחסים חזקה

לפעמים אנחנו מכינים רשימות אינסופיות של קריטריונים כדי למצוא את הנפש התאומה שלנו, אבל בואו נהיה כנים: הרשימה הזו לא תמיד משקפת את הסיכונים האמיתיים של מערכת יחסים. חשוב לחשוב ברצינות על התכונות שאנו מצפים מבני זוג על מנת לבנות מערכת יחסים יציבה ומספקת. אז הנה 4 תכונות חובה מה לחפש אצל שותף:

1. זה יוצר סביבה חיובית

כמובן, זה חיוני לעבוד על היחסים עם השותף שלך, אבל היבט אחד חייב לשלוט: מרגיש טוב בתוך בני הזוג. עלינו להיות עצמנו מבלי לחשוש לבטא את רגשותינו וצרכינו האישיים. חילוקי דעות יהיו בלתי נמנעים, בין אם מבחינת השקפות או דרכים לעשות דברים. בזמנים כאלה, חשוב להיות גמישים ולגשת למצב בראש פתוח.

2. הוא חולק את הערכים שלנו

בחיים, חיוני לפעול בהתאם לערכים שלנו. לדוגמה, אם משפחה היא ערך ליבה עבורנו אבל בן הזוג שלנו לא מתעדף את זה, זה יכול להיות בעיה בעת תכנון חופשה. כמובן, אנחנו לא יכולים להכריח מישהו לבלות זמן עם יקירנו אם הם לא רוצים, אבל חשוב לשאול שאלות על עתיד היחסים במקרה זה.

3. הוא דואג לבריאותו

בין אם מדובר בבעיות בריאות פיזיות או נפשיות, חשוב להכיר בחולשות שלכם ולנסות לטפל בהן. זה נכון במיוחד עבור בריאות הנפש כגון הפרעות חרדה או התמכרויות. כמובן, אנחנו יכולים לעזור לאדם הנוגע בדבר, אבל בסופו של דבר, זה תלוי בהם לעשות מאמץ כדי להשתפר.

המטרה היא לא להיות תלויים זה בזה, אלא לקבל את האוטונומיה לפתור את הבעיות האישיות של האדם בתמיכת בן / בת הזוג. בדרך זו, כולם מתפתחים ומתקדמים בתוך בני הזוג תוך חיזוק הקשר.

4. הוא מסוגל לתקשר בפתיחות

תקשורת ברורה ושקופה היא עמוד תווך חיוני למערכת יחסים חזקה. כדי לעשות זאת, אתה צריך להיות מסוגל להביע את הרגשות שלך, הצרכים והציפיות, ללא חשש משיפוט או השלכות שליליות מהאדם האחר. כמו כן, חיוני להקשיב ולהבין את החששות המובעים על ידי האחר המשמעותי שלנו. דיאלוג מתמיד זה מסייע לפתור קונפליקטים ולשפר ללא הרף את איכות היחסים.

באותו נושא :  הרחקת עכבישים מהבית שלך, 8 טריקים טבעיים ומלאכותיים כדי להדוף את אלה לא רצויים

בקיצור: לנקוט בגישה מציאותית ומעמיקה

לא מדובר בסימון תיבות ברשימה, אלא בניסיון לבנות מערכת יחסים חזקה ומספקת. 4 התכונות המוצגות כאן אינן ממצות, אך הן מהוות נקודת התחלה טובה למציאת השותף האידיאלי.

  • יצירת סביבה חיובית להרגיש טוב עם בן הזוג ולקבל את השונה.:
  • שיתוף הערכים שלנו לפעול בהתאם למערכת הערכים שלנו כדי למנוע קונפליקטים.:
  • דואגים לבריאות שלכם עבודה על הבעיות האישיות של האדם כדי להתקדם יחד בחיים.:
  • תקשורת פתוחה דברו בחופשיות עם בן/בת הזוג כדי לפתור בעיות ולהתקדם.:

קחו את הטיפים הבאים בחשבון כשאתם מחפשים בן זוג רציני ושקלו לנקוט בגישה מציאותית ועמוקה למציאת האדם הנכון עבורכם. חיפוש שמח אחר אהבה!

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.