תפקיד ההומור ביישוב סכסוכים

ביחסים הבין-אישיים שלנו, חוש הומור תמיד היה בסיסי. בין אם זה כדי להקל על מצב הרוח במהלך פגישה ראשונה או לבנות מערכות יחסים במצב חברתי, הומור הוא נכס יקר. במאמר זה, נבחן כיצד ניתן להשתמש בו גם ככלי להתגבר על הקשיים והקונפליקטים שלפעמים מדייקים את האינטראקציות שלנו עם אחרים.

הומור כדרך להפיג מתחים

כאשר שני אנשים מתווכחים או רבים, שימוש בהומור יכול לעזור ליצור מחדש דיאלוג ולהפיג מתחים. זה לא, כמובן, לעג, אלא פשוט בדיחה ללא זדון, כך הסכסוך מתפוגג באופן טבעי. הומור מאפשר לנו להביע את הרגשות והתסכולים שלנו מבלי לשים את בן שיחנו במגננה או לגרום להם נזק. זה בהחלט לא פתרון הפלא, אלא כלי נוסף להתמודדות עם גחמות הזוגיות.

הפיכת חילופי הדברים לספונטניים יותר באמצעות הומור

הומור יכול גם להקל על שיחות על ידי הפיכתן לספונטניות יותר, שחרור אנשים מההטיות שלהם, וקידום החיפוש אחר מכנה משותף בין בעלי עניין. עם זאת, כדי שזה יעבוד, זה חיוני כי כולם מקבלים ומעריכים את הבדיחות המוצעות. אם אתה חושש שהאדם השני לא ימצא את הבדיחה לטעמו, אל תעשה זאת.

אל תתחבאו מאחורי הומור

אמנם נכון שחוש הומור יכול לעזור לנו לעבור קשיים בצורה קלילה יותר, אבל חשוב לוודא שהוא לא הופך למסכה שמסתירה רגשות אחרים עמוקים יותר או קשים יותר לביטוי. כעס, פחד, כאב או אכזבה, למשל, יש להכיר ולא להסתתר מאחורי סדרה של בדיחות.

איך מפתחים חוש הומור טוב?

היו סמוכים ובטוחים, לא הכל מולד, ואפשר לשפר את חוש ההומור שלנו. הנה כמה טיפים כיצד לעשות זאת:

  • שימו לב לרמזים הלא מילוליים של האדם שאיתו אתם מדברים: אם ילדכם אינו צוחק או מחייך, אתם כנראה בדרך הלא נכונה.
  • התגברו על הפחדים שלכם: לעתים קרובות אנו דואגים לא להיות מצחיקים ולגרום מבוכה אצל אחרים. עם זאת, אין צורך לשאוף למעמד של שחקן מקצועי כדי לנהל קונפליקטים עם הומור: המטרה היא פשוט להרגיע את האווירה ולטפח אקלים התורם לדיאלוג.
באותו נושא :  3 אפליקציות שעוקבות אחריך לכל מקום באמצעות מיקום גיאוגרפי. תכונות שניתן להשבית במהירות

בקיצור

הומור הוא אסטרטגיה מעניינת כדי לנטרל מתחים ולתקשר טוב יותר עם אחרים במצבי סכסוך. עם זאת, חשוב לא להשתמש בו כבריחה או ככיסוי לרגשות בסיסיים. כדי לפתח חוש הומור טוב, למד לשים לב לתגובות של האדם שאתה מדבר איתו ולשחרר את הפחדים שלך. כמו כן, זכור כי הומור צריך תמיד להיות מכבד את הרגשות והדעות של כולם, אחרת זה עלול ליצור יותר בעיות ממה שהוא פותר.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.