שליטה בדחף לנשנש, כמה טיפים פשוטים

המאבק בדחף לנשנש הוא אתגר שרבים נתקלים בו, במיוחד בעולם שבו פיתויים קולינריים שופעים. כניעה לתשוקות אלה יכולה להשפיע לא רק על גודל הצרעות שלנו, אלא גם על בריאותנו בטווח הארוך. למרבה המזל, יש טיפים פשוטים ושינויים בהרגלים שיכולים לעזור שליטה בתשוקות האלה. במאמר זה נחקור אסטרטגיות שונות להתנגדות לקריאה של חטיפים, החל מהבנת הדחפים שלנו ועד לגיבוש הרגלים חדשים ובריאים יותר.

הבנת דחף החטיפים

ה נשנוש הוא הרעב הקטן הזה מחוץ לארוחות שדוחף אותנו לנקר משהו, לעתים קרובות מתוק או מלוח. למרות שזה אולי נראה טריוויאלי, ההשפעה שלה על שלנו בריאות והמשקל שלנו יכול להיות משמעותי. שורשי הנשנוש קשורים לעתים קרובות ל סיבות פסיכולוגיות או רגשי, כגון שעמום, מתח או עצב. ההבנה מדוע אנו חטיף היא חיונית: זה כרוך זהה את הטריגרים שלך ואז להיות מסוגל לנהל אותם ביעילות.

אסטרטגיות תזונתיות כדי להתנגד להשתוקקות

טוב תכנון ארוחות ולוחות זמנים קבועים הם בעלי ברית יקרי ערך נגד מתקפה מאולתרת של תשוקות. בחירה ב מזונות בריאים ומשביעיםכגון פירות, אגוזים או יוגורטים עשירים בחלבון, יכולים לעזור לך להרגיש שבע במשך זמן רב יותר., כמו כן, אל תזלזלו בכוחו שלהידרציה ; שתיית מים או תה צמחים יכולה לעתים קרובות לשמור על הדחף לנשנש במפרץ בכך שהיא עוזרת לנו להבדיל בין רעב לצמא.

שינוי הסביבה שלך כדי להפחית פיתויים

מטבח עמוס חטיפים ופינוקים הוא קריאה מתמדת לחטיפים. התחל עם לארגן את המטבח וסביבות עבודה למזעור הנראות והגישה לפיתויים יכולות לעזור מאוד. בנוסף טיפים להסטת תשומת הלב ניתן להגדיר, כגון לעיסת מסטיק ללא סוכר או שתיית תה ירוק כאשר מתעורר הדחף לנשנש.

פעילויות אלטרנטיביות להעסיק את המוח והידיים

ה תחביבים ומלאכות יכולות להיות דרכים נהדרות להסיח את דעתו של ילדכם מהאוכל. בין אם מדובר בגינון, סריגה או אפילו פתרון חידות, פעילויות אלה מושכות את תשומת הלב והידיים, ומשאירות פחות מקום לנשנוש. באופן דומה,תרגיל פועל כהסחת דעת יעילה תוך מתן יתרונות בריאותיים ומצב רוח נוספים.

באותו נושא :  אלה 7 ביטויים לגרום לך להיראות פחות חכם, על פי מומחה הרווארד

תפקידה של התמיכה הרגשית והחברתית

לא להתמודד עם נשנושים לבד הוא היבט מכריע. ה תמיכה רגשית וחברתית מיקיריהם או מקבוצות תמיכה יכולים לספק עצות יקרות ערך ועידוד נחוץ. חילופי הדבריםחוויות וטיפים עם אחרים יכול גם להיות מעורר השראה. במידת הצורך, בקשת עזרה מאיש מקצוע רפואי או תזונאי יכולה להיות צעד חשוב בהתמודדות עם הבעיה בצורה מובנית.

גיבוש הרגלים חדשים לשינוי ארוך טווח

זה חיוני כדיהציבו יעדים ריאליים לראות שינוי מתמשך בניהול חטיפים. קביעת אבני דרך הניתנות להשגה ו חוגגים ניצחונות קטנים הוא מניע ובונה מעורבות. גם במקרה של הישנות, חשוב לדעת להקפיץ ללא רגשות אשם, למידה מהניסיון והמשך תנועה לעבר הרגלים בריאים יותר.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.