רק גאון יכול למצוא את המספר החסר בפאזל המתמטי הזה תוך 20 שניות!

בעולם המרתק של מבחני IQ ומשחקי חשיבה, חידות מתמטיקה נהנות מפופולריות שאין להכחיש. וקטורים של אתגר ושעשוע, חידות אלה לא מפסיקות לפתות קהל להוט לגרות את החומר האפור שלהם ולבחון את כישורי פתרון הבעיות שלהם. היום, אנו מזמינים אתכם לגלות פאזל שדורש לא רק היגיון ללא דופי אלא גם מהירות ראויה לגאון כדי לזהות את המספר החסר בפחות מ-20 שניות!

תפיסה ופתרון החידה

לפני שאתם קופצים ראש בראש לפתרון בעיה פאזל מתמטיחיוני כדי., הבנת הבעיה זה מונח בפנינו. זה כרוך בקריאת ההוראות בקפידה ולקבוע מה ידוע ומה עדיין לא התגלה. הזיהוי של סיבות יכול להוכיח להיות כלי רב עוצמה, כפי שהם מספקים רמזים להיגיון הבסיסי של הפאזל.

לפעמים כדאי פשט את הבעיה על ידי פירוק השאלות הגדולות לשאלות משנה שקל יותר לתפוס. ואז מגיע הזמן בדיקת גישות שונות גישוש עם מספרים, ציור דיאגרמות, או לשקול את השימוש במשוואות הם כולם טכניקות שיש לקחת בחשבון.: ובכל מקרה, תרגול קבוע נשארת הדרך הטובה ביותר לשכלל את היכולת שלך לפתור חידות מתמטיות.

חידת היום

האתגר שאנו מציעים לא רק בוחן את כישרון מתמטיאלא גם היכולת לפעול תחת לחץ., התבוננו בתמונה המוצגת: האם אתם יכולים לזהות את המספר החסר בספירה? אנו מזמינים את כל קוראינו לקחת רגע כדי להתעמת עם חידה זו. קח את הזמן שאתה צריך, אבל זכור, גאון אמיתי יפתור את זה תוך 20 שניות!

הגילוי הצפוי

רגע האמת הגיע! לאחר שניסינו לפתור את החידה, הגיע הזמן לגלות את תמיסה. גילוי זה, רחוק מלחשוף מספר, מציע הסברים מפורטים, צעד אחר צעדעל האופן שבו הושג המספר החסר., זה יאפשר לך להבין את הגישה הלוגית הדרושה ויכול לתת לך תובנות יקרות ערך לאתגרים עתידיים.

באותו נושא :  אשליה אופטית זו יכולה לגלות הרבה עליכם.

בואו נסתכל תחילה על שלוש שורות החישוב הראשונות:

4 + 5 + 7 + 3 = 19
8 + 3 + 3 + 9 = 23
7 + 6 + 9 + 5 = 27
תוצאות אלה נותנות 19, 23 ו -27 בהתאמה. במבט ראשון, סכומים אלה נראים עצמאיים, אך מערכת יחסים מעניינת מתגלה כאשר אנו ממשיכים בפעילות.

הבה נבחן את הקשרים בין תוצאות אלה לבין שתי התוספות הבאות:

19 + 4 = 23
23 + 4 = 27
אנו שמים לב שכל תוצאה קשורה לתוצאה הבאה על ידי תוספת של 4. בהמשך להיגיון זה, נוסיף 4 עד 27:

27 + 4 = 31
כעת ניתן להסיק שסכום השורה הרביעית חייב להיות 31. יש לנו את המשוואה הבאה עבור השורה הרביעית:

6 + 9 + 8 + ? = 31
כדי למצוא את המספר החסר, המסומן ?, אנו מחסירים את סכום שלושת המספרים הראשונים מ- 31:

? = 31 – (6 + 9 + 8)
? = 31 – 23
? = 8
כך המספר החסר ברצף זה הוא 8. שיטה זו מראה כיצד ניתן להשתמש בהתקדמות אריתמטית ובחיסור פשוט כדי לפתור בעיה מורכבת לכאורה בצורה ברורה והגיונית.

גילוי מבחן IQ

לחזק את שריר הנפש

ברור שכישורי פתרון הבעיות והלהט האינטלקטואלי שלנו מרוויחים באופן בלתי נמנע מהתרגול המתמשך של חידות. החידות האלה הן אימון אמיתי למוח שלנו, לא רק חיזוק שלנו הבנה מתמטיתאבל גם היכולת שלנו להתמודד עם אתגרים בלתי צפויים., לכן, אימוץ פעילויות המוח האלה על בסיס קבוע יכול בהחלט להיות אחת הדרכים המשעשעות ביותר לחדד את המוח!

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.