צעדים לקבלת ההחלטה לסיים מערכת יחסים

במצבים מסוימים, זה הופך להיות בלתי נמנע לסיים מערכת יחסים רומנטית. עם זאת, החלטה זו צריכה להתקבל באופן מחושב ולא אימפולסיבי במקרים בהם מערכת היחסים היא באמת רעילה או אלימה. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון שיעזרו לכם לקבוע אם פרידה מתאימה לכם.

להעריך את הסיבות לרצות להיפרד

כדי לקבל החלטה מושכלת, חשוב לדעת את הסיבות העמוקות יותר שמובילות אותנו לשקול פרידה. שאלו את עצמכם על ההתאמה שלכם, חילוקי הדעות, נסיבות חיצוניות (כמו מעבר דירה), המחויבות שלכם למערכת היחסים, או האם בן הזוג שלכם מתנהג בצורה הרסנית. על ידי זיהוי ברור של הנושאים, יהיה קל יותר לקבוע אם יש צורך לסיים את היחסים או אם פיוס אפשרי.

תהליך מחשבתי

  • בדקו את רגשותיכם: לכתוב איך אתה מרגיש יכול להיות מציל חיים
  • שקלו את היתרונות והחסרונות של מערכת היחסים שלכם תוך התחשבות בזמנים המאושרים והקשים שחוויתם
  • זהה את השינויים שאתה רוצה לראות כדי שמערכת היחסים תשתפר

נסו לשפר את המצב לפני קבלת החלטה סופית

אם אתה עדיין לא בטוח אם פרידה היא הפתרון הטוב ביותר, זה יכול להיות מועיל לנסות לעבוד על הקשיים על ידי שיחה פתוחה עם השותף שלך. אל תהססו להביע את הצרכים והציפיות שלכםכמו גם מה גורם לך לסבול או לא נוח., אם, למרות חילופי דברים אלה, הבעיות נמשכות, אז זה יהיה הזמן לשקול ברצינות את הפרידה.

זכרו שאהבה היא מעשה ולא רק רגש

כפי שהמסאי בל הוקס מציין בספרו "הכל על אהבה", לאהוב פירושו לפעול. לכן חשוב לא רק להרגיש אהבה לאדם האחר, אלא גם לעשות הכל כדי לשמור ולטפח את הקשר הזה.

היו מודעים להשלכות האפשריות של הפרידה

פרידה ממישהו שחלקת איתו רגעים מאושרים ולא כל כך מאושרים היא אף פעם לא קלה. לפני שאתם מקבלים את ההחלטה הקשה להיפרד, שאלו את עצמכם אם אתם צפויים להתחרט על בחירה זו בטווח הקצר, הבינוני או הארוך. לאחר מכן, התכוננו להשלכות הרגשיות, החומריות והחברתיות של פרידה זו.

באותו נושא :  האם תצליחו לזהות את 3 ההבדלים בין שתי התמונות הללו תוך 12 שניות?

תקשורת עם בן הזוג שלך במהלך הפרידה

לאחר שקיבלתם את ההחלטה שלכם, חשוב מאוד להעלות את הנושא בכבוד עם בן או בת הזוג שלכם. בחר את הזמן והמקום הנכונים לשיחה זו, והסבירו בבירור את הסיבות לבחירתכם. חשוב שכולם יוכלו להביע את רגשותיהם ושאלותיהם לנוכח המצב הזה.

תנו לזמן לעשות את שלו אחרי הפרידה

כל אחד צריך לחוות את החוויה שלו של אבל באהבה בעקבות פרידה. אתה צריך להיות מוכן לתת לעצמך זמן לרפא פצעים, לקבוע מה אתה באמת רוצה עבור חיי האהבה שלך, ולפעמים לזהות את הטעויות שלך כדי לא לחזור עליהם במערכת יחסים חדשה. סבלנות וניתוח עצמי הם המפתחות להתחלה חדשה מוצלחת.

לסיכום, סיום מערכת יחסים הוא אף פעם לא החלטה קלה לקבל. עם זאת, על ידי להיות כנים עם עצמך ולקחת את הזמן לנתח את המצב היטב, ניתן להבין אם הפרידה נחוצה כדי להחזיר את האיזון ואת האושר המתמשך.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.