על פי מחקר, הרגל זה שיש לך במיטה יכול להרוס את מערכת היחסים שלך

עלי השלכת נושרים, העונות חולפות, ובעיצומם של מחזורי החיים המשתנים, גם מערכות יחסים רומנטיות עומדות במבחן הזמן. מאחורי הקלעים של האינטימיות יש הרגלים שנראים לנו בנאליים, אבל חלקם עלולים להתגלות כחופרים שקטים של אהבה.

לכן, כאשר ההתנהגויות היומיומיות החודרות לחיינו כזוג הופכות מזיקות, חיוני לזהות אותן על מנת לטפח את הלהבה בטווח הארוך. בואו נשפוך אור על הרגלים חתרניים אלה ועל החשיבות העליונה של הכרת תודה, עמוד תווך שלעתים קרובות מתעלמים ממנו אך חיוני לשמירה על הרמוניה בחיי הנישואין.

רשת קריאה לזוגות של היום

בעולם המשתנה ללא הרף, שבו נדמה שחולי אהבה מאבדים את הליריות שלהם ומקבלים עידון פרגמטי הרבה יותר,אוניברסיטת אילינוי באורבנה-שמפיין מציע תובנה מדעית על פן מוזנח לעתים קרובות של אינטימיות: הכרת תודה. מחקר זה מצייר תמונה מורכבת של דינמיקה זוגית, ומדגיש כיצד הרגל קטן יכול להכביד מאוד על מאזני ההבנה ההדדית.

חקירה שיטתית של רגשות

בלב המחקר עומדת מתודולוגיה חדה, בניצוחו של המדען אלן ברטוןחושף העיתון היומי של 615 זוגות מתמודד עם מערבולת יחסיים. הן התבקשו לחלוק את חוויותיהן, תוך הדגשת ירידה הדרגתית בהכרה ההדדית לאורך זמן, מגמה הבולטת במיוחד בקרב נשים נשואות, במיוחד אלה עם ילדיהן.

הכרת תודה, המלט של מערכת היחסים

תוצאות המחקר פורסמו בכתב העת היוקרתי טיפול התנהגותי הדגישו את כוחה המגבש של הכרת התודה. כנות התודה או הדיוק של מחמאה הם וקטורים רבי עוצמה של חיוביות. נראה כי פעולות אלה פועלות כנוגדות להתפוררות הקשרים, מה שמרמז על כך שכוחו של איחוד נשען על תחבולות רגשיות עדינות ועוצמתיות.

הנצחת אהבה באמצעות הכרה

כדי למנוע התבססות של הרגלים רעילים, שמירה על מצב של הכרת תודה הדדית היא חיונית. זה כרוך בתקשורת פתוחה, שבה כולם מוזמנים להביע את הערכתם באופן קבוע כדי למנוע אי הבנות ולאשר מחדש את מחויבותם. הפיכת הכרת תודה לתנוחה יומיומית אמיתית יכולה בהחלט להתברר כאבן הראשה של עמידותם של זוגות.

באותו נושא :  משבר אמצע החיים ומעבר לו, התמודדות עם פחדי הזדקנות

דרך קווים אלה מתגלה דרך קונקרטית לקיימות האהבה: להיות נדיבים בהכרת תודה, ולעמוד על המשמר כלפי הרגלים שאם מתעלמים מהם, יכולים לשחוק אט אט את יסודותיו של זוג הרמוני.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.