סימנים אסטרולוגיים כחושפי אופי: מיתוס או מציאות?

מאז ימי קדם, אסטרולוגיה היא פרקטיקה מרתקת ומסקרנת. הוא מבוסס על לימוד התנועות והעמדות של גופים שמימיים כדי לקבוע את השפעתם על ההתנהגות האנושית ואירועים ארציים.

אחד ההיבטים הפופולריים ביותר של משמעת זו הוא הקשר בין סימנים אסטרולוגיים ותכונות אופי. אבל מה זה באמת? האם המזלות באמת חושפים את אישיותנו, או שהם אמונות טפלות טהורות?

במאמר זה נבחן את הטיעונים השונים סביב שאלה זו.

מקורם של סימנים אסטרולוגיים

כדי להבין טוב יותר בעיה זו, חיוני לדעת את יסודות האסטרולוגיה ואת מקורם של סימנים אסטרולוגיים. מחולק לשנים עשר חלקים שווים, שנת השמש מורכבת מ שנים עשר סימניםמוקצה על בסיס מיקום השמש בזמן לידתו של אדם., כל מזל מתאים לטווח תאריכים מסוים ונקרא על שם קבוצת כוכבים (טלה, שור, תאומים וכו'). על פי אמונות אסטרולוגיות, לכל סימן יש מאפיינים משלו המשפיעים על אישיותם של אנשים שנולדו תחת השפעתם.

ארבעת היסודות

בנוסף לקבוצות כוכבים, המזלות קשורים גם עם אלמנטים. ישנם ארבעה מהם: אש, אדמה, אוויר ומים. כל אלמנט מפגיש שלושה מזלות אסטרולוגיים ומביא אליהם איכויות ספציפיות.

כך, מזלות האש (טלה, אריה וקשת) ידועים באנרגיה ובדינמיות שלהם, ואילו מזלות האדמה (שור, בתולה וגדי) נחשבים לפרגמטיים יותר ומעוגנים במציאות.

מזלות האוויר (תאומים, מאזניים ודלי) נתפסים כאינטלקטואליים ותקשורתיים, ואילו מזלות המים (סרטן, עקרב ודגים) הם רגישים ורגשיים.

מעבר למזלות השמש: השפעתם של גופים שמימיים אחרים

אם מזלות השמש הם הידועים והנפוצים ביותר באסטרולוגיה, חשוב להדגיש כי אלמנטים אחרים נלקחים בחשבון בחקר אופיו של הפרט על פי משמעת זו.

ואכן, המיקום של הירח, מרקורי, נוגה, מאדים, צדק, שבתאי, אורנוס, נפטון ופלוטו בזמן מסוים הוא גם חשוב.

באותו נושא :  גלגל המזלות הזה יהיה מוצף באושר לאורך כל היום ב -25 בדצמבר

העולה והירח

מבין אלה, שניים הם בעלי חשיבות מיוחדת:עולה וה- מזל ירח. העולה, התלויה בזמן ובמקום הלידה, מסמלת את הדרך בה האדם מציג את עצמו בפני אחרים ואת דרכו לגשת לחיים.

מזל הירח, לעומת זאת, מייצג את הרגשות, האינסטינקטים והחלק הלא מודע של האדם.

הטיעונים בעד השפעת סימנים אסטרולוגיים על האופי

יש הטוענים כי אסטרולוגיה היא כלי רב ערך כדי להבין טוב יותר את האישיות של האדם, כמו גם של אחרים. הנה כמה טיעונים שהועלו על ידי חסידי משמעת זו:

  • אסטרולוגיה כמדע אנושי: למרות שאינה נחשבת למדע מדויק, אסטרולוגיה נתפסת לעתים קרובות כמדע אנושי המאפשר לחקור התנהגויות ותכונות אופי.
  • אלפי שנות חוכמה: שורשיה של האסטרולוגיה נעוצים במספר תרבויות עתיקות. עמידותו ואוניברסליותו הם טיעונים בעד תוקפו.
  • התאמה אישית של פרשנויות: הורוסקופים כלליים עשויים להיראות מעורפלים מדי ולא מדויקים, אך מחקר מעמיק של ההורוסקופ של הפרט (תוך התחשבות בכל האלמנטים שהוזכרו לעיל) יכול להניב תוצאות הרבה יותר מדויקות ורלוונטיות.

ביקורת וספקנות לגבי השפעת סימנים אסטרולוגיים על האופי

מן העבר השני של הדיון, נשמעות מספר ביקורות נגד האסטרולוגיה והקשר שלה כביכול לאישיות:

  • היעדר ראיות מדעיות: למרות המחקרים הרבים שנערכו בנושא, אף אחד מהם לא הצליח להוכיח באופן חד משמעי שלמזלות אסטרולוגיים יש השפעה אמיתית על האופי.
  • אפקט ברנום: תופעה פסיכולוגית זו, הידועה גם בשם אפקט פורר, מתייחסת לנטייה שלנו לראות אותה כנכונהתיאורים כלליים ומעורפלים של אישיותנו. זה יכול להסביר מדוע כל כך הרבה אנשים מזהים את עצמם במזל האסטרולוגי שלהם.
  • הפער בין מזלות וקבוצות כוכבים: בשל נקיפת ימי השיוויון, התאריכים המיוחסים למזלות האסטרולוגיים אינם תואמים עוד בדיוק למיקומים בפועל של קבוצות הכוכבים.
באותו נושא :  השבוע של 5 עד 11 בפברואר הולך ללכת רע מאוד עבור אלה 4 סימנים אסטרולוגיים

מגוון הזרמים האסטרולוגיים

חשוב גם להזכיר כי ישנם אסכולות אסטרולוגיות שונות וזרמים, אשר יכולים לפעמים לסטות בפרשנויות שלהם ואת השיטות. זה עשוי לתרום להכפשת משמעת זו בעיני חלקם.

בסופו של דבר, השאלה האם סימנים אסטרולוגיים מעידים על אופי נותרה שנויה במחלוקת. כולם חופשיים להאמין באסטרולוגיה או לא, אבל זה יכול להיות מעניין לשמור על ראש פתוח ולחקור את המשמעת הזו כדי להסיק מסקנות משלכם.

mm
פורסם על ידי Angela

אני מוקסם מאסטרולוגיה מאז ילדותי ואני כותב ב-roaster כדי לספק למשתמשי האינטרנט מידע איכותי.