סולופתיה, להתחתן עם עצמך, מעשה של עצמאות ואישור

בחברה שלנו, שבה נישואין עדיין נתפסים כשלב חשוב בחיים, יש אנשים שבוחרים לעקוף מסורת זו על ידי תרגול מה שמכונה סולוגמיהכלומר, נישואין עם עצמך., מה אתה צריך לדעת על תרגול זה, אשר מעורר הרבה סקרנות?

מקורות ופופולריזציה של סולופמיה

תופעה זו הופיעה לראשונה ב צפון אמריקהקנדה וארצות הברית., על פי הדיווחים, החתונה הסולוגמית הרשמית הראשונה בוצעה בשנת 1993 על ידי לינדה בייקר. רעיון זה פורסם גם באמצעות תוכנית הטלוויזיה סקס והעיר הגדולה בשנת 2003, כאשר דמותה של קארי בראדשו מחליטה להתחתן עם עצמה, נמאס לה לחכות לנסיך המקסים.

  • סולוגמיה אינה מעשה מוכר מבחינה משפטית, אלא אקט סמלי.
  • זה יכול להיות מתורגל ללא קשר לגיל או מין, באופן זמני או קבוע.
  • פופולרי במיוחד בקרב נשים, זה מאפשר להם לשחרר את עצמם מהציפיות החברתיות כשמדובר בנישואין.

הבחירה בסולופתיה: אישור עצמי או בריחה מאהבה?

לדברי הפסיכולוגית והפסיכותרפיסטית ורוניק קון, חשוב להבחין בין סולופמיה כקביעה עצמית לבין בחירה רצונית לרצות להיות לבד לבין זו הנובעת מפחד ממערכות יחסים או טראומה. לחגוג את עצמך צריך להיות צעד לקראת כניסה למערכת יחסים, לא מטרה סופית, היא מדגישה.

סולוגמיה כאקט של אהבה עצמית וקבלה עצמית

פרקטיקה זו יכולה לאפשר לנשים במיוחד לקבל ולאהוב את עצמן טוב יותר, מבלי ליפול למלכודות של לחץ חברתי סביב נישואין מסורתיים. סולופמיה מייצגת אפוא צורה של קריאת תיגר על הפטריארכיה.

גבולות הסולופתיה: בריחה ממערכות יחסים

מצד שני, אם התרגול מגיע מפחד ממחויבות או עבר כואב, הוא הופך להיות לא מועיל ולפעמים אפילו יכול למנוע מהאדם לבנות מערכות יחסים מאוזנות לטווח ארוך. חשוב להבין את הסיבות מאחורי החלטה זו לפני שאתה מתחתן עם עצמך.

באותו נושא :  להתגבר על הפחד הספציפי שגוזל ממך אושר

להתחתן עם עצמך, בין טקסים סמליים ועשירים ברגשות

למרות שסולוגמיה אינה מוכרת מבחינה חוקית, מי שבוחר לאמץ אותה יכול לארגן טקס לחגוג את מחויבותם לעצמם. זו יכולה להיות הזדמנות להיפגש עם יקיריהם ולחלוק איתם את החשיבות של לאהוב את עצמך לפני מתן אהבה לאחרים.

זו עדיין תופעה שולית, אבל כזו שממשיכים לדבר עליה

למרות הפופולריות הגוברת שלה, סולופמיה נותרה פרקטיקה שולית יחסית בהשוואה לנישואים מסורתיים. עם זאת, מספר האנשים שמחליטים להתחתן באופן סמלי עם עצמם נמצא במגמת עלייה. אנשי תקשורת כמו ג'רמסטאר בצרפת, לורה מסי באיטליה או אמה ווטסון בבריטניה בחרו בצורה פחות קונבנציונלית זו של אוטונומיה.

סולוגמיה: תנועה שנועדה להחזיק מעמד?

עם השינויים החברתיים הנוכחיים והטלת ספק במודל הנישואין האחיד שמתאים לכולם, ייתכן מאוד שסולופתיה תמשיך לצבור פופולריות ותהפוך לאלטרנטיבה אמינה עבור אנשים מסוימים שרוצים לעמוד על שלהם מבלי להתחייב בהכרח למערכת יחסים רומנטית מסורתית.

לסיכום, סולוגמיה נותרה בחירה אישית וסמליתהמאפשר לאנשים להשתחרר מהמוסכמות ולעמוד על עצמאותם והערכתם העצמית., בעוד נוהג זה מסקרן ולעתים קרובות מעורר ויכוחים, הוא משקף מעל לכל את הצורך לשקול כל אדם כאדון האושר שלו או שלה ואת הבחירות בחיים.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.