נמאס לכם מנמלים? אלה טריקים טבעיים וקיצוניים כדי לגרום להם להיעלם מהבית שלך

אם נמלים הפכו את הבית שלכם לנמלה, אל תיבהלו! ישנם פתרונות להסיר אותם בצורה ידידותית לסביבה. תשכחו מחומרי הדברה ותגלו דרכים חכמות וטבעיות להיפרד מהפולשים הקטנים האלה מבלי לפגוע בסביבה או בבריאות שלכם.

החסרונות של פלישת נמלים

נמלים יכולות להיות אורחות לא רצויות בבתים שלנו. לא רק שהם יכולים לזהם מזון על ידי נשיאת חיידקים על רגליהם, אבל הם גם לגרום אי נוחות על ידי נוכחותם במספרים גדולים. בנוסף, מינים מסוימים יכולים אף לפגוע במבני עץ או ליצור קינים באזורים לא נוחים, מה שמוביל לתסכולים ולעיתים לעלויות תיקון גבוהות.

זהה את הסיבות לנוכחות נמלים

נמלים נכנסות לעתים קרובות לבתינו ונמשכות לריחות מזון ולחיפוש אחר מים, במיוחד בתקופות יבשות. הפירורים שנותרו על הדלפק, שאריות הסוכר או קערת חיות המחמד שלנו הם כולם מזנונים הפתוחים לעובדים הקטנים האלה. אם נבין מה מושך נמלים, נוכל למנוע טוב יותר את חדירתן.

מניעה: צעד מכריע

מניעה טובה מתחילה בחיסול מקורות משיכה. הקפידו לשמור על ניקיון משטחי העבודה, לאטום מזון ולתקן נזילות מים. שקול גם לאטום סדקים וסדקים שדרכם נמלים יכולות לחדור. בית מתוחזק היטב הוא ההגנה הראשונה מפני פלישת נמלים.

טיפ 1: שימוש בחומץ

ה חומץ לבן הוא דוחה טבעי יעיל מאוד. תערובת של מים וחומץ המותזים באופן קבוע על מקומות המעבר הידועים של הנמלים מטשטשת את שובל הריח שלהן ומרתיעה אותן מלחזור. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, אל תשכחו למרוח שוב לאחר כל ניקוי.

טיפ מס’ 2: קינמון, דוחה ריחני

נמלים שונאות את הריח של קינמון. מפזרים אבקת קינמון או מניחים מקלות בנקודות כניסה ועל שבילי נמלים. ניתן גם לערבב כמה טיפות של שמן אתרי קינמון עם מים כדי ליצור תרסיס דוחה תוצרת בית.

באותו נושא :  הנה כמה פעמים להחליף את הספוג שלך על פי מומחים

טיפ מס’ 3: לימון, בעל ברית חומצי

החומציות של לימון היא דרך נוספת לדחות חרקים אלה. השתמשו במיץ לימון במקומות אסטרטגיים או שפשפו פרוסות לימון על אדני החלונות ואדני הדלתות. קליפות לימון שהושארו ליד נקודות הכניסה הן גם גורם מרתיע.

עצה 4: תמצית נענע חריפה

השמן אתרי נענע חריפה ידוע בהשפעתו הדוחה על נמלים. מספיקות כמה טיפות על כרית צמר גפן המונחת ליד הכניסות כדי להרחיק אותן. בנוסף, ריח נעים שלה הוא יתרון משמעותי עבור רווחת הריח של הבית שלך.

טיפ 5: אדמה דיאטומית, מחסום טבעי

ה כדור הארץ הדיאטומי הוא קוטל חרקים טבעי שניתן לפזר ברחבי הבית. מורכב ממאובנים מיקרוסקופיים, הוא משמש כמחסום חיתוך עבור נמלים מבלי להיות רעיל לבני אדם או לחיות מחמד, כל עוד אתה בוחר אדמה באיכות מזון.

הקמת מחסומים פיזיים

בנוסף דוחה טבעי, לשקול מחסומים פיזיים כגון רצועות נחושת או סיליקון שיוחלו על הספים. אפילו קו גיר יכול לבלבל נמלים, אם כי פתרון זה הוא זמני ויש ליישם אותו לעתים קרובות.

אמצו נוהלי היגיינה טובים

סוף סוף הגיינה הוא עמוד תווך במאבק נגד נמלים. נקו מיד נוזלים ופירורים, אחסנו מזון במיכלים אטומים וודאו שפח האשפה אטום היטב. הרגלים פשוטים אלה מגבילים את המשיכה לנמלים ומזיקים אחרים.

מתי להזמין איש מקצוע

אם, למרות מיטב מאמציכם, הנמלים ממשיכות, ייתכן שהגיע הזמן התייעצו עם איש מקצוע. מומחיותו של מדביר עשויה להיות נחוצה, במיוחד במקרה של נגיעות גדולות או אם אתם חושדים בנוכחות נמלים נגריות, הדורשות חשש.הוא חבר בפרוטוקול הספציפי.

כיבוד הסביבה תוך שמירה על עצמך

טריקים טבעיים אלה נועדו להיפטר נמלים תוך שמירה על הבריאות שלנו ואת הסביבה. על ידי אימוץ שיטות ידידותיות לסביבה אלה, אתם תורמים להדברה אחראית ובת קיימא, ומבטיחים מרחב מחיה בריא לכם ולמשפחתכם.

באותו נושא :  בגדים, באיזו תדירות אתה צריך ללבוש אותם לפני כביסה אותם על פי מומחים
mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.