ניהול הבדלים בתשוקה אצל זוגות, מומחים למיניות חולקים את עצותיהם

הבדלים בחשק הם בעיה נפוצה במערכות יחסים זוגיות. לנוכח מצב זה, אנשים רבים מרגישים חסרי אונים, אפילו חרדה. עם זאת, ניתן ללמוד לנהל הבדלים אלה על מנת לשמור על האיזון של בני הזוג ולחיות מיניות מוגשמת. בדוק את עצתם של מומחים למיניות כדי להשיג זאת.

קבלה והבנה של הבדלים ברצון

חשוב לקבל כי התשוקה המינית משתנה מאדם לאדםוכי זה נורמלי עבור וריאציות אלה להוביל להבדלים בתוך בני הזוג., חשוב גם לא לתפוס את ההבדלים הללו כחוסר תפקוד או בעיות, אלא לראות בהם היבטים טבעיים של חיי המין.

העזו לדבר על זה

תקשורת היא כלי חיוני לניהול הבדלים בתשוקה במערכת יחסים. דיון פתוח ברגשות, בתשוקות ובגבולות שלכם עוזר למנוע אי הבנות ותסכולים. כל אחד צריך להרגיש חופשי להביע את נקודת המבט שלו תוך הקשבה אחד לשני. זכרו לבחור רגע שקט שתורם לביטחון כדי להעלות את הנושא העדין הזה.

היו אמפתיים

ניסיון להבין את הסיבות להבדלים ברצון הוא שימושי כדי לקבל ולנהל אותם טוב יותר. מתח, עייפות, בעיות אישיות או מקצועיות, מחלה… ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על החשק המיני. בנוסף, תקופות מסוימות בחיים, כגון הריון או גיל המעבר, מסומנות על ידי תהפוכות הורמונליות המשפיעות גם על התשוקה המינית.

התאמת המיניות להבדלים בחשק

כדי להתמודד עם פערים אלה, ייתכן שיהיה צורך להתאים את המיניות של אחד כדי לענות על הצרכים של אחד. הנה כמה דרכים שכדאי לחקור:

  1. גוונו את הרגעים האינטימיים בחר שעות שונות של היום, במהלך השבוע או בסוף השבוע, כדי לאפשר לעצמך רגעים של הנאה.:
  2. גיוון פרקטיקות מיניות לחקור מצבים שונים של חיבוק וליטופים, לסירוגין בין יחסי מין וחילופי חושניות שאינם איברי המין.:
  3. משחקים על פנטזיות שתפו את הרצונות הסודיים שלכם והעזו לביים אותם כדי לעורר התרגשות ותשוקה.:
  4. לקדם רווחה במערכת היחסים ודא כי התנאים תורמים למערכת יחסים מינית טובה, תוך התמקדות בכבוד, אמון הדדי ותשומת לב לצרכים אחד של השני.:
באותו נושא :  המבחן האולטימטיבי להערכת היכולת המתמטית שלך

איזון צרכי השותפים

תפקידה המהותי של התקשורת מומחש גם בחיפוש אחר איזון המספק את כולם. יש לזכור כי פשרה זו אינה צריכה להיות כפופה ליחסי כוח או מניפולציה, אלא להיתפס כהסכם המכבד את רצונותיו וגבולותיו של כל אחד מבני הזוג.

קבלת ויתורים

כדי להשיג איזון זה, יש צורך ללמוד לקבל ויתורים מסוימים. לדוגמה, אדם עם ליבידו גבוה עשוי להסכים לקיים יחסי מין בתדירות נמוכה יותר, בעוד מישהו עם פחות תשוקה עשוי להיפתח לחוויות חדשות או להגדיר רגעים המוקדשים לחילופי דברים חושניים.

כיבוד האוטונומיה המינית

כמו כן, חיוני להכיר ולכבד את האוטונומיה המינית של בן זוגך. משמעות הדבר היא הבנה שרצונו של האדם אינו בהכרח רצונו של האחרולהפך., אוטונומיה מינית עוסקת בניהול המיניות של האדם, כולל כאשר האדם האחר אינו זמין, למשל על ידי אוננות.

פנה לעזרה מקצועית אם אתה זקוק לעזרה

כאשר קשה מדי לנהל את ההבדלים בחשק בתוך בני הזוג, כדאי להתייעץ עם מומחה למיניות כגון מטפל מיני, פסיכולוג או מטפל זוגי. לאנשי מקצוע אלה יש כלים וטכניקות לזהות את הגורמים הבסיסיים לפערים בחשק המיני, תוך מתן פתרונות מותאמים להשבת האיזון המיני של בני הזוג.

חפש תמיכה חיצונית

להעז לדבר על זה עם הסובבים אותך או לחפש המלצות באינטרנט יכול גם להיות מקור רב ערך של עזרה. מודעות לכך שהבדלים בחשק נפוצים אצל זוגות יכולה להיות מרגיעה ולאפשר לעשות דה-דרמטיזציה של המצב. בנוסף, החלפה עם אנשים המתמודדים עם בעיות אלה מציעה את ההזדמנות לאסוף את העצות והטיפים שלהם כדי לנהל טוב יותר מצבים אלה.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.