מבחן רורשך: גלה את המחסומים שתצטרך להתגבר עליהם היום על ידי פירוש תמונות אלה!

מבחני אישיות הם כלים פסיכולוגיים שנועדו להעריך ולפרש את תכונות האופי והמניעים של הפרט. בין המבחנים הללו, מבחן רורשך, המבוסס על פענוח תמונות, מרתק במיוחד. על ידי בקשה מהאדם לבחור בין מספר תמונות או לפרש סדרה של תמונות, ניתן ללמוד הרבה על מצבו הנפשי ועל רגשותיו החבויים. סוג זה של מבחן מבוסס על השלכת הרגשות והמחשבות שלנו על דימויים מעורפלים.

הבנת מבחן רורשאך

מבחן רורשאך הוא כלי פסיכולוגי שנועד לחקור ולנתח את נפש האדם. מטרתו לחקור את כל היבטי התודעה, ממחשבות גלויות ועד לפחדים העמוקים ביותר. בדיקה זו מבוססת על הפרשנות של כל אדם לכתמי דיו ספציפיים. מפרשנויות אלה נובעות מסקנות על האיזון הנפשי והרגשי של האדם.

אמינות מבחן רורשאך

למרות בדיקה זו כבר בסביבה במשך זמן רב, האמינות שלה כבר לעתים קרובות מוטל בספק מול טכניקות מודרניות יותר. עם זאת, הוא נשאר פופולרי בקרב הקהילה הפסיכואנליטיקאית בהקשרים שונים. טבעו השלכתי, לעומת זאת, הופך את התגובות לסובייקטיביות מאוד, ומשקפות את תהליכי החשיבה והקונפליקטים הפנימיים של המשיב.

מקורות הבדיקה

מבחן רורשאך נועד לחשוף את הסודות והתכונות הנסתרות של האישיות. הרמן רורשאך, ממציאו, שאב השראה מתשוקתו לאמנות ומסקרנותו להתבונן בתגובות המטופלים לציוריו. לאחר מכן הוא השווה את הפרשנויות שלהם לאלה של אנשים ללא הפרעות נפשיות, ובכך שכלל את שיטתו.

פרשנות הצלחות

מבחן רורשאך

לכל תמונה במבחן יש השלכות משלה. לדוגמה, תמונה אחת יכולה להיות קשורה לחיות מעופפות, בעוד שתמונה אחרת עשויה לעורר יחסים אישיים. כל תשובה חושפת חלק מנפשו של האדם.

1. דמיון מוזר:

תמונת מבחן רורשאך 1

בתמונה הראשונה, מה אתה רואה? לעתים קרובות, פרשנויות סובבות סביב בעלי חיים מעופפים כגון פרפר, עטלף או ציפור. אם, לעומת זאת, אתה רואה זאב או אריה, זה יכול להיות רמז לרמות הפרנויה או החרדה שלך.

באותו נושא :  2 המזלות האסטרולוגיים שצריכים להיזהר מחברים מזויפים באוקטובר

2. ראייה כפולה:

בדיקת רורשאך ראייה כפולה

זה נפוץ. אם תתקשו להבחין בין שתי הדמויות הללו, אתם עלולים להיתקל באתגרים דומים במערכות היחסים האישיות שלכם.

3. השתקפות אינטימית:

מבחן רורשאך השתקפות אינטימית

אז איך אתה תופס את האנשים האלה? התמונה בדרך כלל מציגה שני אנשים, אבל התיאור שלהם יכול לומר הרבה על החוויות וההעדפות האינטימיות שלך.

4. דמות האב:

האם מה שאתם רואים נראה כמו חיה תוקפנית או עור של דוב? תמונה זו יכולה לחשוף את מערכת היחסים שלך עם אביך או דמות אב דומיננטית בחייך.

5. פחדים קבורים:

מבחן הפחדים הקבורים

בדיוק כמו התמונה הראשונה, פרפר נראה לעתים קרובות. עם זאת, אם אתה רואה שני ראשים או שני מטרים לצדדים, זה יכול להצביע על עוינות או פחד עמוק, על פי כמה תיאוריות פסיכואנליטיות.

6. הלא מודע נחשף:

בדיקת רורשאך ללא הכרה נחשפה

התמקדו בנתון זה. מה שאתה רואה יכול לייצג את הנטיות המיניות הלא מודעות שלך.

7. דמות האם:

מבחן רורשאך דמות אימהית

תמונה זו קשורה בדרך כלל לדמות האם. רוב האנשים רואים שני פנים אנושיות, אולי משקף את מערכת היחסים שלהם עם אמם.

8. עולם צבעוני:

מבחן רורשאך

מה עם הכתמים הוורודים האלה? אם אתה לא רואה בעלי חיים כגון חתול או כלב, זה יכול להיות סימן של מתח פנימי.

9. קליידוסקופ של אפשרויות:

קליידוסקופ של אפשרויות

תמונה זו מציעה שפע של פרשנויות. אם, במקרה, אתה רואה ייצוג איברי המין, זה יכול להצביע על הפרעות עמוקות. עם זאת, מקובל יותר להבחין באש, עשן או שתי צלליות.

10. הסדר הפנימי:

סדר פנימי

התמונה האחרונה בוחנת את היכולת שלך לארגן את המחשבות והאידיאלים שלך. ראה עשן כאן עשוי להצביע על חסימה בהתפתחות האישית שלך.

מורשתו של הרמן רורשאך

ההיסטוריה של מבחן זה לא תהיה שלמה בלי להזכיר את יוצרו, הרמן רורשאך. יליד 1884, לפסיכיאטר השווייצרי הזה הייתה גם נטייה לציור. גישתו החדשנית הביאה בסופו של דבר ליצירת מבחן רורשך, שפורסם בשנת 1921. למרות מותו בטרם עת, המבחן זכה לפופולריות והוא משמש עד היום.

באותו נושא :  שלושה מזלות אסטרולוגיים אלו מתכוננים לחוות חודש אוגוסט של שמחה טהורה!

מטרת המבחן ויישומו

מהות המבחן טמונה בתפיסה. זה משמש בעיקר כהשלמה להערכות אחרות כדי לקבוע אבחנה. הפרשנות מבוססת על משתנים שונים, כגון צבע, צורה ומרקם הנתפסים בתמונות. כל תגובה משולבת בניתוח מקיף.

שימוש נוכחי במבחן רורשאך

למרות הביקורת, הבדיקה ממשיכה לשמש בתחומים רבים, בעיקר קליניים. היא מצאה את מקומה גם בתחום השיפוטי, ובמידה פחותה גם בתחום המקצועי.

האם ניסית פעם את מבחן רורשך? איך הרגשת? מבחן אישיות זה הוא מראה מרתקת של תת המודע שלנו. אם אהבת את ההקדמה הזו, אל תהסס לשתף תוכן זה וללמוד עוד על מבחני אישיות.

mm
פורסם על ידי Angela

אני מוקסם מאסטרולוגיה מאז ילדותי ואני כותב ב-roaster כדי לספק למשתמשי האינטרנט מידע איכותי.