למה לא כדאי לכם למצוץ עכבישים בבית

לעכבישים יש לעתים קרובות מוניטין רע להחדיר פחד אצל אנשים רבים. עם זאת, הם ממלאים תפקיד חשוב במערכת האקולוגית שלנו ואפילו יכולים להיות מועילים בתוך הבתים שלנו. במאמר זה נבחן מדוע לא מומלץ להיפטר מעכבישים פשוט על ידי שימוש בשואב אבק.

סיבות מדוע עכבישים ראויים לכבוד שלנו

ראשית, חשוב להבין שעכבישים בדרך כלל אינם מסוכנים לבני אדם או לחיות מחמד. אין להם שום תוקפנות או ארס משמעותי. להיפך, עכבישים שנמצאים בבתים שלנו עוזרים למגר חרקים פולשים ומזיקים אחרים. הם ניזונים מיתושים, זבובים, מכרסמים וחרקים לא רצויים אחרים. במילים אחרות, הטורפים הקטנים האלה עושים לנו טובה בכך שהם מווסתים את אוכלוסיות החרקים ובכך עוזרים להפוך את הפנים שלנו לנעימים יותר.

חוסר היעילות של שואב האבק להסרת עכביש

זה עשוי להיות מפתה להשתמש בשואב האבק כדי ללכוד ולחסל עכבישים בבית שלך, אבל יש כמה חסרונות לשיטה זו. קודם כל, אתה צריך לדעת כי עכביש בריא יכול לשרוד עד 200 ימים על ידי הפחתת חילוף החומרים שלה. זה נותן לו מספיק זמן למצוא מוצא דרך שפופרת שואב האבק ואפילו להטיל ביצים לתוכו תוך כדי. ייתכן שתמצאו דורות חדשים של עכבישים בביתכם בעתיד.

בנוסף השימוש בשואב האבק הוא קצת ברברי עבור היצורים הקטנים האלה. כאשר הם נשאבים פנימה, הם נקרעים באכזריות מהבד שלהם ונזרקים באלימות על הקירות הפנימיים של המכשיר, מה שעלול להוביל לפציעות.

חלופות עדינות להרחקת עכבישים מהבית

אם אתה מבין את התועלת של עכבישים, אבל מעדיף לא לחיות איתם, יש שיטות עדינות כדי להרחיק אותם מהבית שלך. הנה כמה טיפים:

  • השתמשו במיכל ובפיסת נייר כדי ללכוד בעדינות פולשים ולשחרר אותם מחוץ לבית. עם זאת, היזהרו לא לשים אותם קרוב מדי לדלתות או חלונות, מכיוון שהם עלולים לחזור במהירות ולטוות את הרשת שלהם בביתכם.
  • נקו את החדרים שלכם באופן קבוע כדי להסיר עקבות מזון שעלולים למשוך את החרקים שעכבישים ניזונים מהם. זה גם יעזור להרחיק מזיקים אחרים.
  • השתמשו באבק נוצות או מטאטא עטוף בבד כדי להסיר קורי עכביש ולהפוך את הבית שלכם לפחות מסביר פנים לדיירים הקטנים האלה.
באותו נושא :  היתרונות של ניקוי סלילי המקרר שלכם כדי להפחית את צריכת האנרגיה שלכם

בקיצור

עכבישים ממלאים תפקיד חשוב באיזון המערכת האקולוגית שלנו ועושים לנו טובה בכך שהם מסלקים את בתינו מחרקים מזיקים אחרים. השימוש בשואב האבק כדי להסיר אותם הוא לא רק לא יעיל, אלא גם אכזרי. על מנת לשמור על סביבה בריאה בביתכם, השתמשו בשיטות עדינות כדי להרחיק עכבישים והשתמשו בניקוי קבוע כדי למנוע מהם לחזור.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.