למה חסרים לך חברים? הנה 7 סיבות לכך

כאשר אתה מסתכל סביב ומרגיש בודד, השאלה הבוערת "למה אין לי חברים?" יכולה לעלות ולהפוך לדאגה אמיתית. תחושה זו של בידוד חברתי יכולה להיות סימפטום של גורמים שונים כגון: ביישנות, חרדה חברתיתואפילו מבנה אישיותך, כגון מופנמות. עם זאת, סיבות נסיבתיות אחרות כגון חוסר עדיפות ליחסי ידידותתחושה של עבודת יתר, או הפרעות נפשיות יכול גם להסביר את חוסר החברים בחיים שלך. במאמר זה, נחקור את ההעלאות השונות הללו, אך מעל לכל נציע לכם אסטרטגיות פרגמטיות ועצות טובות שיעזרו לכם לשבור את קרח הבידוד ולהרחיב את המעגל החברתי שלכם.

שורשי הבידוד

הבנת היעדרם של חברים כרוכה לעתים קרובות בבחינה של המוזרויות או המוזרויות שלנו. ה ביישנותלדוגמה, יכול למנוע מאיתנו ליצור מערכות יחסים, מה שמוביל לבדידות כואבת., למי שסובל מחרדה חברתיתהאפשרות של אינטראקציה פשוטה עשויה להיראות כמו אתגר מרתיע, ובכך לבנות חומה מרשימה בינם לבין הזדמנויות לחברות. ובל נשכח אתמופנמותלעתים קרובות מתפרש בטעות כחברותיות כאשר זו רק שאלה של הצורך בפחות אינטראקציה בהשוואה לאחרים.,

יש גם כאלה שפשוט יש להם לא לשים את החברות בראש סדר העדיפויותמצאו את עצמם מבודדים שלא מרצונם ברגע שחשיבותו הובנה., בנוסף, חוסר חברים אמיתיים יכול להוביל להיות בצד, לפעמים מוגבר על ידי היפראקטיביות או לוח זמנים עמוס כי להפחית את הזמן הזמין עבור קשרים חברתיים. שלא לדבר על זה הפרעות נפשיות יכול לפגוע קשות ביכולת לבנות או לשמור על חברויות חזקות.

בניית גשרים לחברות

לנוכח בידוד זה, לקבל את ההחלטה המודעת לצאת מאזור הנוחות שלך יכול לשנות את כללי המשחק. לפעמים זה כרוך בהתגברות על חשש גדול, זה של פחד מדחייה. המשך את אינטרסים אישיים יכולה להיות גם אסטרטגיה משתלמת; זה יכול להוביל אותך לפגוש אנשים שחולקים את אותן תשוקות ובאופן טבעי לטפח חברויות.

באותו נושא :  החיה שאתם רואים ב-1st מגלה לכם דבר חשוב

ואם ביישנות או חרדה חברתית הן אבני הנגף, לקיחת יוזמה לעבוד עליהם באופן פעיל יכולה להיות משחררת. צפה ב מנטליות פתוחה יותר ולהיות מוכנים עושים את הצעד הראשון הם מעשים אמיצים, העשויים להוביל למפגשים חדשים ומעשירים. עבור אל פסיכולוג מקצועי זה יכול להיות גם רעיון טוב, במיוחד אם אתה מרגיש שבעיות פנימיות עמוקות חוסמות את הדרך לחברויות בריאות והדדיות.

בניית חברויות דורשת לפעמים התבוננות פנימית כנה ואסטרטגיות חברתיות חדשות. המאמר שקראתם זה עתה מציע דרכים להתבוננות ופעולה למי שמחפש חברות וחברויות כנות. הבה נזכור שכל צעד, אפילו צעד ביישני, כלפי אחרים הוא ניצחון על הבדידות.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.