ללמוד כיצד לנהל קונפליקטים במערכת יחסים, טיפים של מומחים

קונפליקט במערכת יחסים נתפס לעתים קרובות כמזיק למערכת היחסים. עם זאת, שלושה מטפלים אמריקאים שהתראיינו לגרדיאן מסכימים כי חילוקי דעות מנוהלים היטב יכולים דווקא לחזק את הקשר בין שני אנשים. במאמר זה, נחקור את נקודות המבט שלהם ונציע כמה טיפים כיצד להתמודד עם מצבים מסובכים אלה.

קונפליקט יכול לתרום לאושרם של בני הזוג

איאן לזלימחבר הספר Conflicted מגלה כי בניגוד לאמונה הרווחת, קונפליקט לא תמיד מזיק למערכת היחסים בטווח הארוך., מחקרים שנערכו במשך מספר חודשים הראו כי זוגות שמתווכחים ומתפייסים הם לעתים קרובות מאושרים יותר בטווח הארוך. ג'ואנה הריסוןמטפלת במערכות יחסים ומחברת הספר Five Arguments Couples Have, מצביעה על כך שאם בני זוג נמנעים באופן עקבי מוויכוחים ולעולם לא חולקים את ההבדלים או הרגשות החזקים שלהם, סביר להניח שהם ירגישו מנותקים זה מזה.,

הבנת תדרי תקשורת

כדי לפתור מתחים, לזלי מייעצת להבין שאנחנו מתקשרים בשני תדרים שונים: תדירות התוכן (למשל, הוצאת האשפה) ותדירות היחסים (מתן כבוד או חיבה).

"שום דבר כבר לא מתקדם; אין יותר קבלת החלטות", מזהירה סוזנה אבסה.

תפקיד הרגשות בוויכוח

עבור ג'ואנה הריסון, זה " שני מוחות המבקשים באופן פעיל ליצור פשרה בין שתי דרכי חשיבה« . לדברי לזלי, ויכוח יכול להיות הזדמנות ללמוד יותר על בן הזוג שלך על ידי מציאת מה חשוב להם וכיצד הם מתמודדים עם תסכולים. סוזנה אבסה, מטפלת זוגית, מציינת כי לעג חוזר ונשנה הוא לעתים קרובות סימן לבעיה בסיסית שיש לטפל בה במערכת היחסים.

לגלות כיצד להתמודד עם קונפליקט באופן קונסטרוקטיבי

סוזנה אבסה מזכירה לנו כי " אחד האתגרים הגדולים ביותר במערכת יחסים הוא להבין כיצד להתמודד עם קונפליקטים בצורה בריאה ויצירתית« . לשם כך, ניתן ליישם מספר טיפים:

  • הימנעו מלהאשים אחד את השני במקום זאת, נסו לחשוב על הסיבה לסכסוך כעל בעיה משותפת שיש לפתור יחד.
  • לקחת צעד אחורה כשהמתיחות עולה הבינו שקשה לחשוב בבהירות כאשר הרגשות עזים.:
  • חשבו על התגובות שלכם קחו רגע לחשוב מדוע מצבים מסוימים קשים במיוחד עבורכם להתמודד.
באותו נושא :  4 דברים לעשות בראש סדר העדיפויות כדי להיות מאושר ומסופק באמת

ניהול קונפליקטים באמצעות אמפתיה והקשבה

תקשורת טובה היא המפתח להפחתת ההסלמה בסכסוך. זה יכול להיות מועיל לתרגל הקשבה פעילה, באמת מנסה להבין את נקודת המבט של האדם האחר. כבוד הדדי וחמלה חיוניים גם בזמנים רגישים אלה.

כדי ללכת רחוק יותר: בצע טיפול זוגי

אם, למרות מיטב מאמציך, אינך יכול לנהל את הקונפליקטים במערכת היחסים שלך בצורה בונה, ייתכן שהגיע הזמן לשקול טיפול זוגי. איש מקצוע שהוכשר בטכניקות גישור ופתרון בעיות יכול לעזור לך ולבן זוגך להבין טוב יותר את הרגשות והצרכים אחד של השני ולמצוא פתרונות ארוכי טווח שעובדים עבור כולם.

לסיכום, היכולת להתמודד עם קונפליקטים במערכת יחסים היא מיומנות חיונית לשמירה על קשר חזק ומתמשך בין שני אנשים. למרות המתחים שהם יכולים ליצור, חילוקי דעות מציעים הזדמנות להתקרב, לצמוח יחד ולהבין טוב יותר אחד את השני.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.