כן, חיה מוסתרת היטב בתמונה. האם תצליחו להבחין בו?

אשליות אופטיות תמיד ריתקו וסקרנו אנשים. הם בוחנים את היכולת שלנו לתפוס פרטים, צורות וקווי מתאר שאחרים לא בהכרח מבחינים בהם. אם אתם חושבים שיש לכם חוש טוב להתבוננות, אנו מציעים לכם את המבחן המהנה הזה המבוסס על אשליה אופטית: מצאו את הינשוף מוסתר בקפידה בתמונה תוך 7 שניות בלבד. אתה מוכן? הנה אנחנו יוצאים לדרך!

תמונת המסתורין

בדיקה חזותית לזהות את הינשוף מוסתר

התמונה שעליה תצטרכו לממש את כישוריכם כצופים מייצגת בית אבן קטן המגיח משדה ירוק. האבנים האפורות החלקות המרכיבות אותו משתלבות בהרמוניה בטבע שמסביב, בעוד גג סכך מכתיר את כולו. הבית מציע אפוא מחסה מושלם להסתרת ינשוף קטן.

רמזים לאיתור הינשוף

הזמן הולך ואוזל, אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא את הציפור המוסווית:

  • התמקדו תחילה בעיניו של הינשוף, מכיוון שהן מובחנות במיוחד.
  • דעו כי צבעי הינשוף מתמזגים גם עם אלה של אבני הבית.
  • אל תהססו להתאים את המרחק בין העיניים לתמונה במידת הצורך במהלך 7 השניות היקרות הללו.

עכשיו קחו נשימה עמוקה ושימו את מבטכם על התמונה. הינשוף נמצא איפשהו שם בחוץ, מוסתר היטב.

עשיתם את זה?

אם מצאתם את הינשוף תוך 7 שניות או פחות, מזל טוב! הוכחתם שיש לכם חוש חד להתבוננות ותפיסת פרטים. סוג זה של כישרון יכול להיות שימושי בתחומים שונים של החיים, במיוחד כאשר אתה צריך לקרוא בין השורות, לפתור חידות מורכבות או לנתח מצבים עדינים.

למי שלא הצליח לזהות את הינשוף בזמן כה קצר, אל דאגה: הבדיקה הזו רחוקה מלהיות קלה. אשליות אופטיות נועדו לטשטש את הראייה שלנו ולהטעות את המוח שלנו, כך שידיעת הקושי היא נורמלית.

התשובה לחידה

אז איפה הינשוף הנסתר? אם אתם עדיין מחפשים אותו, הנה הפתרון:

באותו נושא :  מבחן IQ: רוב הנבחנים נתקעים עם החידה המתמטית המסובכת הזו

פתרון בדיקה חזותית ינשוף מוסתר

וזכרו לעולם לא להפסיק ליהנות עם מבחנים מהנים ואתגרים כאלה!

תנו ליקיריכם ליהנות מהמבחן המהנה הזה!

אל תהסס לשתף את תמונת האשליה האופטית הזו עם חברים, בני משפחה או עמיתים לעבודה, ולהעמיד את כישורי התצפית שלהם למבחן על ידי מתן אתגר מהנה זה. מי יהיה המהיר ביותר למצוא את הינשוף הנסתר? המתח בשיאו…

אשליות אופטיות: יותר מסתם בידור

אשליות אופטיות מעניינות לא רק משום שהן מהנות ומאתגרות, אלא גם משום שהן מלמדות אותנו דברים על האופן שבו המוח שלנו עובד. ואכן, הם חושפים כיצד האחרון מעבד את המידע החזותי שמגיע אליו וכיצד הוא יכול בקלות להיות שולל על ידי סידורים מסוימים של צורות, צבעים או ניגודים.

לכן, להתעניין באשליות אופטיות פירושו לפתח את כישורי ההתבוננות ותפיסת הפרטים, תוך העמקת הידע על המוח האנושי ומורכבותו. אז למה לא לחקור את היקום המרתק והמעריץ הזה עוד יותר?

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.