כדי להיות מאושרים וחכמים יותר, עשו פעילות זו של 3 דקות ביום!

עוררו את המוח ואת שמחת החיים שלכם בצדק 3 דקות ביום ! כן, קראתם נכון. מחקר שנערך לאחרונה על ידי חוקרים יפנים מאוניברסיטת צוקובה מגלה כי צעד ריקוד יומי קטן יכול לא רק להגדיל את שלך אושראך גם לחדד את אינטליגנציה. התכוננו לגלות כיצד לשלב את הרגע המשעשע הזה בשגרה שלכם כדי לעורר מגוון של רגשות חיוביים.

קצב בשירות המוח: מחקר אוניברסיטת צוקובה

נניח שיש לכם מפתח לפתוח את דלתות השמחה והתבונה בפשטות מטרידה. חוקרים יפנים מאוניברסיטת צוקובה נראה שהם מצאו את המפתח הזה באמצעות לימוד הריקוד שלהם. המחקר שלהם מצביע על כך שלתנועות קצובות למנגינה נעימה יש השפעה חיובית על היכולות הקוגניטיביות שלנו – עובדה שיכולה בהחלט לחולל מהפכה בחיי היומיום הקודרים של אנשים רבים.

ריקוד, שלעתים קרובות נדחק לדרגת תחביב פשוט, חודר כעת לתחום בריאות הנפש הודות לתגליות אלה. סנכרון צעדים ומוזיקה הוא לא רק תענוג חולף; זהו ממריץ מוחי שהמחקר מצא שיכול להוביל לשיפוראינטליגנציה.

ואלס רגשי: יותר מסתם צעדי ריקוד

כאשר התווים המוזיקליים עפים משם והגופות נכנסות למקום, מתרחשת אלכימיה משכרת. ריקוד הוא דיאלוג ללא מילים, תרגיל שגם מביא רגשות חיוביים לקדמת הבמה וגם משתיק לחישות של מתח וחרדה. החוקרים מצביעים על היתרונות הבלתי צפויים של ההתעמלות המשמחת הזו: ירידה ניכרת במתח, הזמנה להירגע ומזור נגד הסימפטומים של דיכאון.

אז ההזמנה בחוץ: למה לא להחליף כמה דקות מזמנכם במנה סימביוטית של רווחה נפשית ובריחה מדאגות היומיום?

שלוש דקות ביום: מינימום השקעה, מקסימום תשואות

מה אם היינו אומרים לכם שנדרשות רק 180 שניות ביום כדי לגעת בצורה של הגשמה שעדיין לא נחקרה? זוהי ההבטחה של מדעני צוקובה. בין אם אתה בבית, בעבודה או אפילו בנסיעות, אלה שלוש דקות של ריקוד יכול להתאים ללא מאמץ ללוח הזמנים העמוס ביותר.

באותו נושא :  אתה כנראה גאון אם אתה מקבל את המשוואה האחרונה תוך 13 שניות!

במקום להיכנע לדחיינות או ללכת לאיבוד באינסוף של האינטרנט, הדקות היקרות האלה יכולות להפוך לטקס המקודש שלכם לחיים מאושרים ומתחשבים יותר.

שים את הלב שלך לתוך זה: החשיבות של המוזיקה שאתה בוחר

לא מדובר רק בתנועה אקראית. הבחירה של מוזיקה הוא היבט מכריע של תרגול זה. הוא צריך להדהד בכם, לרומם את רוחכם ולהניע את רגליכם כמעט למרות עצמכם. אמצו את הז'אנרים שמניעים אתכם, בין אם מדובר במוזיקה קלאסית, ג'אז, רוק או כל קצב אחר שמניע את הלב שלכם.

יצירה שנבחרה בקפידה היא בת לוויה למסע האישי הזה לעבר חיי היומיום הזוהרים יותר. לבסוף, ריקוד מהדהד את הטעם והאישיות שלך, ומוביל אותך לרווחה מוחשית.

אמצו תנועה: חלופה הוליסטית לאימונים נוקשים

למי שנרתע מהרעיון של אימון ספורט קונבנציונלי, עצה זו מגיעה בזמן הנכון. ריקוד הוא אלטרנטיבי משעשע וגלובלי, הנוגע הן לגוף והן לנפש. הוא מציע את עצמו כאיזון מושלם בין הנאה לבריאות, הרחק מחדרי הכושר המאיימים ודיאטות הברזל.

כך נוצרת צורה חדשה של טיפוח עצמי, שבה פולחן הביצוע דועך לטובת חגיגה עצמית וחקירת שמחת החיים של האדם.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.