יש אדם אחד שהוא טיפש יותר מהאחרים בתמונה הזאת. מי היא?

מול תמונה חידתית של ארבעה אנשים יושבים על ענף, חמושים במסורים וקיבלו החלטה קריטית, אנו עומדים בפני מבחן אישיות מרתק. תרגיל מגרה זה דוחף אותנו לחשוב על התפיסה שלנו של אינטליגנציה ובחירות. המטרה? מצא את זה שאנחנו חושבים שהוא הכי פחות חכם. אבל ראו הוזהרתם, התשובה אינה ברורה כפי שהיא נראית ותלויה במידה רבה בנקודת המבט הייחודית שלנו על הדברים.

כוחה של תפיסה

ה תפיסה לעצב את גישתנו לעולם הסובב אותנו בדרכים עמוקות. זה משפיע לא רק על מה שאנחנו רואים, אלא גם על האופן שבו אנו מפרשים ומגיבים למצבים שונים. האופן שבו אנו תופסים סדרה של פעולות משקף במיוחד את ההטיות האישיות שלנו ואת תהליכי החשיבה שלנו, ובסופו של דבר הופך את תגובותינו לאישיות וסובייקטיביות מאוד.

תעלומת ארבעת האנשים היושבים על הענף

יש אדם אחד שהוא טיפש יותר מהאחרים בתמונה הזאת. מי היא

האדם בשמאל הקיצוני נשאר פסיבי, פשוט מסובב את אגודליו מבלי לנסות לשנות את מצבו. (גיליון 1)

למי שהוא פרגמטי ואנליטי, ברור שלשבת בחיבוק ידיים ולחכות שהנסיבות ישתנו זו לא אופציה. זו כנראה הסיבה שאתה עשוי להחשיב את האדם הזה הכי פחות תופס בחבורה.

האדם השני, המתחיל משמאל, מנסר ללא רחם את הענף שעליו יושב האדם משמאלו. (גיליון 2)

היא מתעלמת מהעובדה שאדם נוסף מאחוריה מנסה לעשות את אותו הדבר. הגישה שלך תהיה לא לפעול באופן אימפולסיבי במצב מתוח, אלא להגיב בצורה מתחשבת.

רבים ישפטו את האדם הזה כחכם שבחבורה. (גיליון 3)

אולי משום שלא סביר שהוא ייפול כאשר כל הענפים נחתכים, שכן הוא יושב על ענף המחובר ישירות לגזע. עם זאת, זה לא בהכרח סימן של אינטליגנציה רבה שכן זה מסכן את ביטחונם של שני האחרים. מה זה מגלה על אופיו?

באותו נושא :  וואטסאפ משנה צבע ומשתמשי האינטרנט לא אוהבים את זה

האדם האחרון מנסר את הענף בצד הלא נכון ונראה כאילו הוא עומד ליפול. (גיליון 4)

גישה זו עשויה לשקף אנוכיות או קושי להבין את ההשלכות של מעשיו של האדם. נראה שמעשיו אינם משפיעים ישירות על אחרים, ומודע היטב לנפילתו הקרבה, הוא בכל זאת מתמיד בטעותו.

אני מתקשה לקבוע אם האדם הראשון או הרביעי הוא הכי פחות חכם. בעיניי שניהם מגלמים חוסר שיפוט בוטה, אבל כדי לענות על השאלה הייתי אומר שהראשון הוא הכי פחות אינטליגנטי.

אז מי זה בשבילך?

העושר האמיתי של מבחן אישיות זה טמון בדיון שהוא מעורר ובהתבוננות פנימית שזה מעורר. כשאתם שואלים את עצמכם איזו מארבע הדמויות שאתם תופסים כ"מטומטמת", אתם מגלים את ההיבטים השונים של תהליך קבלת ההחלטות שלכם. שקול לא רק את התשובה שלך, אלא גם את ה"למה" מאחוריה. האם אתה מוכן להסתכל במראה של הנפש שלך ולשתף את נקודת המבט שלך?

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.