טכניקת 3-2-1 לשיפור מערכות היחסים שלכם ולמניעת קונפליקטים תוך שש דקות בלבד

בעולם שבו אנחנו כל הזמן מחפשים דרכים לשפר את מערכות היחסים שלנו ולהפחית קונפליקטים, יש שיטה פשוטה אך יעילה שיכולה לעשות את כל ההבדל. טכניקת 3-2-1 היא כלי רב ערך לתקשורת טובה יותר עם הקרובים אלינו – בין אם כזוג, עם חברים או כהורה-ילד.

הנה איך גישה זו, שנוצרה על ידי הפסיכולוג לורנס ג 'כהן ומתואר בפסיכולוגיה היום, עובד.

תקשורת קשובה ומכבדת יותר

טכניקת 3-2-1 שואפת ליצור דיאלוג בונה ומכבד בין שני אנשים. לשם כך, היא משתמשת ברצף זמן מוגדר המאפשר לכל אחד להביע את עצמו ולהיות קשוב בתשומת לב, תוך הפגנת הבנה ותמיכה.

העיקרון הוא פשוט: שני האנשים מחלקים את תפקידי השולח (הדובר) והמקבל (המאזין), ולאחר מכן עוקבים אחר פרוטוקול מדויק בן שלושה שלבים במשך שש דקות בסך הכל. בתום שש הדקות האלה, הם מחליפים תפקידים כדי להתחיל את ההליך מחדש.

התהליך בן שלושת השלבים

1. שלוש דקות להביע את עצמך בחופשיות

בשלב ראשון זה עומדות לרשות המנפיק שלוש דקות להתבטא בחופשיות בנושאים החשובים לו. במהלך זמן זה, על המקלט לשתוק ולהקשיב היטב למה שהאדם השני אומר. חיוני להשתמש בסטופר כדי לכבד את שלוש הדקות הללו.

2. שתי דקות להבין ולנתח

בתום שלוש הדקות הראשונות, יש למקבל שתי דקות נוספות להרהר במה ששמע זה עתה ולנסות להבין את הנאמר. הוא עדיין לא צריך להגיב או להגיב, אלא פשוט מנתח ולוקח בחשבון את הטיעונים והרגשות שהביע בן זוגו.

3. דקה אחת להגיב באדיבות

לבסוף, לאחר חמש דקות אלה של השתקפות, למקלט יש דקה אחרונה להגיב להשתקפויות המשדר. לאחר מכן עליהם לפתח טיעונים משלהם, להבהיר נקודות מסוימות או לספק תמיכה, מבלי להציג נושאי שיחה חדשים.

באותו נושא :  הימנעו מפירורי לחם, הגנו על עצמכם מפני מערכות יחסים לא בטוחות אלה

מדוע טכניקת 3-2-1 עובדת?

  1. הקשבה קשובה: על ידי דרישה מכל אדם לשתוק בזמן שהשני מדבר, שיטה זו מקדמת הקשבה אמיתית ומסייעת למנוע הפרעות.
  2. ביטוי צרכים ורגשות: הזמן המוקדש לדיבור מאפשר לכולם לשתף במה שחשוב להם, מבלי להיות מושפעים מהתגובה המיידית של בן הזוג.
  3. אמפתיה והבנה: על ידי מתן שתי דקות לנתח את מה שנאמר לפני להגיב, טכניקה זו מעודדת כבוד ואמפתיה. זה גם עוזר למנוע אי הבנות ולמנוע קונפליקטים.

שיפור מערכות היחסים שלך עם טכניקת 3-2-1

שיטת 3-2-1 היא כלי רב ערך לשיפור התקשורת במערכות היחסים היומיומיות שלנו ולמניעת קונפליקטים. מדענים מאשרים כי מערכות יחסים בריאות חיוניות לאושר, להצלחה ואפילו לאריכות ימים.

אז אל תהססו להשתמש בטכניקה זו בחילופי הדברים הבאים שלכם כדי לבסס אקלים של כבוד והבנה הדדית. מהר מאוד תראו שיפור ניכר באיכות השיחות שלכם, וכתוצאה מכך, במערכות היחסים שלכם.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.