טיפים אלה כדי להיראות חשוב אם אתה חסר ביטחון עצמי

התנהגויות מסוימות יכולות לבגוד בחוסר ביטחון עמוק אצל הפרט. באופן מוזר, אותן התנהגויות הן לפעמים אותן התנהגויות שאנו משתמשים בהן כדי לתת לעצמנו ארשת פנים ולהיראות בעלי חשיבות שאנחנו לא מרגישים. בזירה החברתית שבה כל אחד ממלא את תפקידו, הבנת המנגנונים הפסיכולוגיים שדוחפים אנשים מסוימים לייפות את מעמדם יכולה לסלול את הדרך לידע טוב יותר על עצמך ועל אחרים. מאמר זה בוחן את הסיבות הבסיסיות, התיאוריות הפסיכולוגיות וההשלכות של הרצון המורכב הזה להיראות לפעמים גדול מהחיים.

החיפוש אחר הכרה ומניעיו

רבים מחפשים להיראות טוב יותר מאחריםוהסיבות נובעות לעתים קרובות מ- תשוקה עמוקה לאישור והערצה. לדברי פסיכולוגים, צורך זה יכול לנבוע מתחושה של חוסר התאמה ופחד סמוי משיפוט. האנשים האלה פורסים מאמצים מודעים או לא מודעים לטפח דימוי מעוטר של עצמם, בתקווה לפצות על מה שהם מחשיבים כחסרונותיהם.

התיאוריה של אדלר והחיפוש אחר עליונות

אלפרד אדלר, אחד מאבות הפסיכולוגיה, הציג את הרעיון של תסביך נחיתותמה שמרמז על כך שאנשים שמרגישים נחותים מבקשים להשיג סוג של עליונות., חיפוש זה אחר עליונות יכול ללבוש צורה של ייצוג שנועד להרשים ו להרוויח את הכבוד של אחרים. לכן מוקמות חזיתות, לעתים על חשבון האותנטיות והרווחה הרגשית.

נחיתות, היאחזות ובדידות

תחושת הנחיתות הולכת לעתים קרובות יד ביד עם קובץ מצורף לא מאובטחמה שעלול להוביל לתחושת בדידות, לדברי רמזאן אקדואן מאוניברסיטת אנדולו., כאשר אדם מנסה כל הזמן להוכיח את עצמו ואחרים את ערכו, נוצר מרחק, המשפיע לרעה על יחסים בינאישיים. חוסר ביטחון יכול אפוא ליצור מעגל קסמים של בידוד וחיפוש קדחתני עוד יותר אחר תיקוף.

שבע התנהגויות לאשליית חשיבות

המומחים זיהו שבע התנהגויות אופייניות אנשים חסרי ביטחון. העמדת פנים שאתה עסוק כל הזמן, או שימוש במונחים בומבסטיים כדי לתאר מצבים שגרתיים, הם דוגמאות בולטות. גישה מודאגת באופן כוזב, הודעות היעדרות משוכללות במיילים, גרירת אחרים ממקום למקום, הגזמה בהישגיו של אדם במדיה החברתית, או תמיד רוצה להיראות כאדם המודע ביותר הם אחרים. כל הפעולות הללו נועדו להקרין דימוי עצמי מרשים וחשוב יותר.

באותו נושא :  איך מתגברים על פרידה כשאת עדיין מאוהבת? עצה מפסיכולוג

השלכות חברתיות של חזיתות מטעות

לשימוש חוזר ונשנה בהתנהגויות אלה יכול להיות השלכות חברתיות חמורות. זה יכול להוביל לחוסר אמון והידרדרות ביחסים עם אחרים. ועדת המומחים Psychologues.net מצביעה על כך שחזיתות אלה יכולות בסופו של דבר לבודד את הפרט, והקרובים להם תופסים את המאמצים הללו לפצות יתר על המידה כלא אותנטיים, מה שפוגע באיכות היחסים.

לקראת עימות מבורך עם העצמי האמיתי

כדי לצאת ממעגל זה של חוסר ביטחון ומראה, רצוי לחפש הדרך לאותנטיות. זה כרוך בעבודה על עצמך, אשר ניתן לסייע על ידי עזרה טיפולית. ההתמודדות והקבלה של העצמי האמיתי של האדם, על נקודות החוזק והפגיעות שלו, מובילה לתחושת הישג מתמשכת ועמוקה הרבה יותר. לכן, במקום לנסות כל הזמן להיראות חשובים, יהיה חכם יותר לטפח תחושה של ערך פנימי אותנטי.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.