חשיבות היחסים הבין-אישיים בבניית הערכה עצמית

על פי הפסיכולוגיה, קספרינג יכולה להיות אפשרות טובה לסיים מערכת יחסים עם מישהו שאתה כבר לא רוצה להיות מעורב איתו, או שאיתו אתה לא רוצה לקיים מערכת יחסים מההתחלה. בטח שמעתם על זה בעבר ואולי אתם מכירים את המנהג של להיעלם פתאום בלי לתת שום סימן חיים. זה הפך פופולרי יותר ויותר בעשור האחרון והוא יכול לגרום הרבה תסכול ותחושות של דחייה. אבל האם ידעת שיש חלופה מכובדת יותר, הנקראת caspering? במאמר זה נציג בפניכם את השיטה הזו ונסביר מדוע היא עדיפה על רפאים.

מה זה caspering?

המונח "קספרינג" קיבל את שמו מרוח הרפאים הידידותית קספר מהסרט המצויר או הסרט בכיכובם של כריסטינה ריצ'י, ביל פולמן ודבון סאווה. על פי Psychology Today, caspering היא הגרסה המנומסת של רפאים: תהליך הפרידה הוא קצת יותר חלק ואף אחד לא תוהה מה קרה, אם האדם שעזב עשה משהו לא בסדר, או אם השני יחדש את היחסים בשלב מסוים.
"קספרינג הוא הפסקה הדרגתית של התקשורת עם בן זוג פוטנציאלי ולא היעלמות פתאומית, על מנת למזער נזק רגשי", מסביר הפסיכותרפיסט ז'ורדן טרוורס בפסיכולוגיה היום. לדברי המומחה, יתרון אחד של caspering הוא שזה מאפשר לך לזהות את הרגשות העזים המתעוררים במערכות יחסים רומנטיות ומבקש לשמור על כבוד לעצמך ולאחרים.

3 נקודות חשובות שהופכות את Caspering לאופציה טובה יותר מאשר גוסטינג

  • תקשורת במקום שתיקה: קספרינג לא מנתק מגע בפתאומיות, אלא מתקדם בהדרגה ומוביל אתכם לבטא בבירור את מה שאתם מרגישים או מחפשים. הרעיון הוא שלא לרצות משהו עם מישהו לא מצדיק להיעלם ללא אזהרה.
  • לשמור על כבודם של שני הצדדים במהלך הפרידה: על ידי אימוץ עמדות טובות כדי להראות כבוד אחד לשני, caspering שואף לשמור על כבודם של שני האנשים המעורבים בפרידה. אמנם, גוסטינג יכול להיות מהיר יותר, קל יותר ורדיקלי יותר; אבל עדיף לנקוט caspering כאשר מתמודדים עם אנשים לא מזיקים או הרסניים.
  • תנו את הזמן והמרחב לעבור את זה: מטרת הקספרינג היא גם לתת לאדם שננטש את הזמן והמרחב לעבור את התקופה הקשה הזו ולהמשיך הלאה בחייו מבלי להשפיע על ההערכה העצמית שלו.
באותו נושא :  8 סימנים חיוביים כדי לדעת אם אדם מתאים לנו

איך לתרגל caspering?

הנה כמה טיפים על איך ליישם כראוי caspering בסיום מערכת יחסים רומנטית:

  1. היו ברורים לגבי הכוונות והרגשות שלכם: הסבירו לאדם השני איך אתם מרגישים, מדוע אתם חושבים שמערכת היחסים לא עובדת, ומה אתם מצפים מהמצב. היו כנים וכנים, אך היו מכבדים.
  2. הימנעו מביקורת מיותרת או פוגענית: התמקדו במה שנוגע למערכת היחסים והימנעו מלהניח את האדם האחר.
  3. תן להם את ההזדמנות להביע את עצמם: לקחת את הזמן להקשיב לאדם האחר ולהבין את נקודת המבט שלהם.
  4. מעקב במידת הצורך: אם המצב דורש זאת, הקפד לבדוק עם האדם השני ולבדוק אם הוא מתמודד היטב עם הפרידה.

לסיכום, בחירה ב קספרינג היא ללא ספק שיטה הרבה יותר מכבדת וחומלת מאשר גוסטינג לסיים מערכת יחסים רומנטית. על ידי הבנת הרגשות המעורבים ואימוץ גישה מבינה, ניתן למזער את הנזק הרגשי שנגרם על ידי הפרידה ולעזור לאדם השני לעבור תקופה זו.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.