התנהגויות של ילד שמסתיר בעיה גדולה

הורים יקרים, אין זה נדיר למזער או להתעלם מהתנהגויות מסוימות של ילדינו שנראות לנו בלתי הולמות. אחרי הכל, לכל ילד יש את רגעי המרד שלו ואולי נראה מוצדק לראות בהם משברים זמניים בלבד. עם זאת, ישנם סימנים שעשויים להסגיר מציאות מדאיגה יותר. באמצעות מאמר זה, נחקור את שש התנהגויות המפתח של ילדכם שיכולות להסתיר בעיה גדולה, ינחה אתכם לזהות אותות אלה ונספק לכם את המפתחות להגיב כראוי.

חיפוש תשומת לב שלילית

צרחות, בכי והתנהגות פרועה של ילד יכולים להיות יותר מסתם התקף זעם; לעתים קרובות הם דרך עבור הילד לדרוש תשומת לב. ישנן מספר סיבות מדוע ילד עשוי להתנהג בדרך זו: חוסר תשומת לב חיוביתלדוגמה, יכול לגרום לילד לחפש כל צורה של אינטראקציה, אפילו שלילית., מצד שני, יש את מידול התנהגות שבו הילד מחקה את מה שהוא רואה סביבו,ביטוי רגשיאשר לעתים קרובות מגלה קושי לתקשר את רגשותיו בדרכים אחרות.,

מה מגלות בדיקות המגבלה?

כאשר ילדים פועלים הצידה כדי לבחון גבולות, זוהי למעשה חקירה טבעית של סביבתם והתגובות שהם מעוררים ביקיריהם. זה יכול להתבטא בחיפוש גלוי לראות כמה רחוק הם יכולים ללכת לפני שהם ננזפים, וזה צעד מפתח בפיתוח ההסתמכות העצמית שלהם והבנת העולם סביבם.

כשהעבר משפיע על העתיד

התנהגויות שהובילו בעבר לתוצאות משביעות רצון נוטות לחזור על עצמן, זה מה שמכונה חיזוק. בעוד בכי או צרחות השיגו בעבר את מה שהם רצו, ילדים צפויים לחזור על התנהגויות אלה, מתוך אמונה חזקה ביעילותן.

ביטויים של חולשה עמוקה יותר

לפעמים קל מדי לסווג התנהגויות מסוימות כ"התנהגות רעה". עם זאת, בעיות רגשיות או פסיכולוגיות חמורות יותר ניתן להסתיר מאחורי חזיתות אלה. בין אם מדובר בהפרעות הקשורות לחרדה, מתח או דיכאון, תסמינים אלה דורשים תשומת לב מיוחדת ופעולה מהירה.

באותו נושא :  ההשפעות הבלתי צפויות של פרידות על גופנו

פענוח התנהגויות כפייתיות

כעת נעבור לשש התנהגויות שנשמעות כמו התראות. ההפרעה מתמדת במהלך שיחות עשוי להצביע על חוסר כבוד לגבולות. ההגזמה של האמתבינתיים, יכול לחשוף חוסר ביטחון עצמי. ילדים אשר העמידו פנים שאתם לא שומעים ייתכן שיש בעיות עם ריכוז או לנסות להימנע מעימות. אחד משחק פיזי אכזרי מדי עלול לבגוד בקשיים באמפתיהבעוד ש- לגנוב פינוקים מדגיש הפרעות הקשורות ניהול דופק. לבסוף, ילד שמפגין באופן עקבי חוסר אמון עלול להתקשות לווסת את רגשות.

אל תתעלמו אלא תפעלו

כל התנהגות בלתי הולמת היא הזדמנות לחזק את הקשר הורה-ילד. אנו מייעצים להורים לא להתעלם ממעשים אלה אלא לנסות להבין את הסיבות להם ולמצוא פתרונות מתאימים. הקשבה, קביעת כללים ברורים ועקביים, ופנייה לתמיכה מקצועית במידת הצורך, עושים דרך ארוכה בפתרון בעיות אלה ברגע שהן מתעוררות.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.