הסודות להפוך את עצמך לאהוב ומוערך יותר

בעולם שבו יחסים חברתיים מתפתחים כל הזמן, זה חיוני כדי להשתלב היטב ולהציג את עצמך באור הטוב ביותר על מנת לעודד אחרים להקיף אותך, לתמוך בך או אפילו לדבוק במה שאתה מציע. בעוד שלאנשים מסוימים יש באופן טבעי כריזמה ואישיות ידידותית שמושכת מיד אחרים, עבור אחרים, זה עשוי להיות פחות ברור וטיפים מעטים אלה יכולים לעשות הבדל גדול.

המשחק העדין של קשר עין

קשר עין הוא דרך רבת עוצמה לפתות כל אחד, החל מבני זוג רומנטיים, דרך חברים ועד עמיתים לעבודה. ואכן, אוניברסיטת הרווארד ערכה מספר מחקרים בנושא וגילתה שיטות רבות אחרות כדי להשיג את אותה מטרה של ביצוע עצמך מוערך יותר.

היו כנים בשיחה

שאילת שאלות אישיות בשיחה היא דרך טובה להרגיע את האדם האחר, מכיוון שהוא ירגיש שאתה באמת מעוניין בו. כדי לגרום לטכניקה זו לעבוד טוב יותר ולהפוך אתכם לחביבים יותר, התחילו עם נושאים קלילים ושטחיים לפני שתעברו בהדרגה לנושאים עמוקים ואישיים יותר מבלי להיתפס כפולשניים או אינטנסיביים מדי.

להיות מאזין פעיל

על פי הרווארד, חשוב להקשיב היטב כשמישהו מדבר איתך, כך שתוכל לעזור לקדם את השיחה. זוהי דרך נוספת להראות עניין בן שיחו ולאפשר להם לדבר יותר על עצמם, ובכך להפעיל חלקים של המוח הקשורים תגמולים ויצירת שביעות רצון ורווחה כתוצאה מכך.

קבל חילוקי דעות וכבד אחרים

כפי שהוזכר ב"לא כולם הולכים לחבב אותך" שפורסם על ידי Harvard Business Review, חשוב לקבל את העובדה שיהיו דעות שונות משלך, שלא כולם יאהבו אותך, ושכבוד הוא בסיסי. המאמר גם ממליץ להתייחס לאחרים כפי שהיית רוצה שיתייחסו אליך ותמיד לעשות את מה שאתה חושב שנכון.

יצירת סביבה ידידותית למשתמש

  • בנו מערכות יחסים אמיתיות: חיוני ליצור קשרים אמיתיים עם האנשים סביבכם. אל תתמקדו רק בבניית מערכות היחסים שלכם, אלא נסו להבין מה אתם יכולים להביא לאחרים.
  • היו בטוחים בעצמכם: אדם בעל ביטחון עצמי הוא בדרך כלל מושך ואהוב יותר מאדם שמפקפק בעצמו כל הזמן.
  • חיוך: חיוך טבעי ומרתק יכול להגדיל משמעותית את האטרקטיביות שלך ולשדר תדמית חיובית לאחרים.
  • היו אמפתיים: ניסיון לשים את עצמכם בנעליהם של אנשים אחרים, הבנת רגשותיהם ודאגותיהם יגרום לכם להיות קשובים ומוערכים יותר.
  • יש תחושה של ביטול עצמי: לדעת איך לצחוק על עצמך יכול להראות שאתה לא לוקח הכל יותר מדי ברצינות ושאתה אדם נגיש.
באותו נושא :  מה יכולות הפוביות שלנו לגלות עלינו?

לסיכום: עבדו על עצמכם כדי לצמוח חברתית

כדי להצליח להיות מוערך ואהוב יותר, חשוב לעבוד על האישיות שלך ולטפח תכונות שמושכות אחרים באופן טבעי. הטיפים הפשוטים במאמר זה יכולים לעזור לך לשפר את עצמך וליצור מערכות יחסים חזקות וארוכות טווח עם האנשים סביבך.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.