הסובבים אותך נמשכים אליך אם אתה עושה את 5 הדברים האלה

כיצד נוכל להסביר שהסובבים אותנו חשים משיכה חזקה אלינו, או אפילו היקסמות אמיתית? שורשיה של תעלומה זו, ששבתה זה מכבר מדענים ורומנטיקנים, נעוצים בשילוב של גורמים פסיכולוגיים וחברתיים. בעולם שבו מתפתחים משחקי בחירת בני זוג ופיתוי, עדיין קיימים כוחות על-זמניים כגון קרבה, דמיון, הדדיות, משיכה פיזית, כמו גם מנגנונים הקשורים לאבולוציה ולבחירה. מרכיבים אלה מעצבים באופן בלתי נפרד את הדרך בה אנו מתחברים.

בואו ננתח את האלמנטים האלה יחד כדי להבין איך הם קובעים את כוח המשיכה שאי אפשר לעמוד בפניו שמושך אנשים זה לזה.

מתקרבים כדי למשוך אחד את השני טוב יותר

ה קרבה פיזיתהעובדה של שיתוף אותו מקום עבודה או אותה שכונה, מניחה בעדינות את היסודות להתקרבות אפשרית., מחקר, כולל זה של פסטינגר ואח'להראות כי מגורים משותפים אלה מובילים לעתים קרובות להיווצרות של מערכות יחסים., אבל מעבר לממד המרחבי הזה, יש את קרבה פונקציונלית – האינטראקציות החוזרות ונשנות שלנו, אשר, על פי המומחים של Psychologues.netלאפשר ידע הדדי טוב יותר, ובכך לשמש מגנט חברתי., דינמיקות אלה, מחוזקות על ידיאפקט היכרותלהוכיח עד כמה אנו נוטים להצמיד את עצמנו למה שנחשף אלינו באופן קבוע.,

מראות הנפש

הדמיון מעצב גם את הזיקות שלנו. שיתוף תחומי עניין, ערכים או אפילו אנקדוטות דומים, כפי שצוין מונטויה ונורטוןמחזק את הקשרים שלנו., באופן מוזר, זו לא רק שאלה של הנפש: דמיון פיזי מסוים יכול גם להשיק את המשיכה, אם אנחנו רוצים להאמין ברשייד ורייס. הומוגמיה, הנטייה לבחור בן זוג דומה לעצמנו, מתארת את הנטייה הטבעית שלנו להימשך למי שמשקף אותנו.

האטרקציה, רחוב דו סטרי

האם ידעתם שהרגשת החיבה שלנו זה לזה יכולה להגביר את העניין שאנו מעוררים פי עשרה? זה מה שאפקט הדדי מודגש על ידי חוקרים כגון גולד, ריקמן ומוסלי. דינמיקה זו של נתינה וקבלה יוצרת קשר עוצמתי בין פרטים, המועצם כאשר מדובר באדם שנמצא מושך מבחינה חזותית – משתנה משמעותי, כפי שמראים מתבוננים בהתנהגות האנושית.

באותו נושא :  מבחן האישיות שחושף את הכוח הפנימי הגדול ביותר שלך! היכונו להיות מופתעים!

אחיזת האסתטיקה

איננו יכולים להתעלם מ- רול של מראה פיזי בפתגם של משיכה. רושם ראשוני הוא קרביים, והשיפוט שלנו הוא לעתים קרובות אימפולסיבי, בהתבסס על מה שהעיניים שלנו מפרשות עוד לפני שהמילים מוחלפות. מחקרים, שהוזכרו על ידי חוקרים כגון פיינגולדמאששים את ההשפעה המשמעותית של אסתטיקה על העדפותינו., עם זאת, חברה ותקשורת לעצב משיכה זו על ידי העברת אידיאלים שלעיתים רחוקים מהמציאות, ובכך לטשטש את תפיסת היופי שלנו.

בחירת שותפים: בין טבע לתרבות

כשמדובר בבחירת שותף,אבולוציה וה- הברירה הטבעית שחקו את הניקוד שלהם. כפי שמציין הפסיכולוג האבולוציוני באסגברים ונשים נקטו באופן היסטורי גישות שונות בחיפושיהם אחר בני זוג, המושפעים מגורמים הקשורים להצלחת הרבייה., אסטרטגיות אבות אלה, למרות ניואנסים על ידי החברה המודרנית, ממשיכות להפעיל השפעה בלתי ניתנת להכחשה על החלטותינו הרגשיות והגופניות.

לכן, על ידי פירוק אלה גורמי משיכה עיקרייםאנו רואים תמונה מורכבת של האינטראקציות האנושיות שלנו., הערבוב העשיר ובעיקר החמקמק של קרבה, דמיון, הדדיות, משיכה פיזית וחוקים אבולוציוניים הוא שמנחה את בחירות הלבבות והחברים שלנו.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.