באג חדש שהתגלה ב-Windows 10 וב-Windows 11 שאולי לא תאהב.

כאשר אבטחה וקישוריות מתנגשות, כל החוויה הדיגיטלית שלנו עלולה להיפגע. זה נכון לעכשיו המקרה עבור משתמשים רבים של Windows 10 ו-Windows 11 בעקבות עדכון האבטחה באפריל, שגרם לסדרה של הפסקות חיבור שהיו בעייתיות במיוחד עבור המשתמשים רשתות וירטואליות פרטיות (VPN). Microsoft הכירה בבעיה זו, מה שמעלה חששות לגיטימיים ושאלות לגבי האיזון העדין בין שמירה על המערכות שלנו מעודכנות ותפעוליות.

אופי הבעיה

עדכון האבטחה האחרון, שזוהה כ-KB5036893, גורם צרות לחובבי מערכת ההפעלה Windows 10 ו-Windows 11. אמור לחזק את האבטחה של המשתמשים, הוא בכל זאת מציג בעיה טכנית: הפרעות בלתי צפויות וחוזרות ונשנות בחיבור לאינטרנט, במיוחד בעת שימוש רשתות וירטואליות פרטיות (VPN). מצב זה נוסף לרשימת העדכונים הקשורים לעדכוני Microsoft.

השפעה על משתמשי VPN

עבור אנשי מקצוע ואנשים פרטיים, השימוש בשירותי VPN חיוני כדי לשמור על סודיות חילופי הדברים המקוונים שלהם ולגשת לתוכן מרוחק בצורה מאובטחת. עם זאת, עם באג אחרון זה, מסך של חוסר ודאות מתווסף לתרגול היומיומי שלהם, מסכן לא רק את הפרודוקטיביות שלהם, אלא גם את ההגנה על נתונים חסויים.

הפתרונות המוצעים על-ידי Microsoft

לנוכח אתגר זה, מיקרוסופט מיהרה להגיב. החברה מציעה, עד לתיקון סופי, להתקדם לעבר פונקציית העזרה המשולבת ב חלונות או לבקש תמיכה באמצעות פורטל Microsoft for Business. פתרונות ביניים אלה נועדו להדריך את המשתמשים בניהול אי נוחות זו ולמתן את ההפרעה הנגרמת.

המקבילה של הסרת ההתקנה

משתמשים מסוימים עשויים להתפתות להסיר את התקנת העדכון כדי לקבל שוב חיבור יציב. עם זאת, פעולה זו אינה נטולת השלכות, חושפת מחשבים לפחות הגנה ויכולה להציג נקודות תורפה פוטנציאליות, מה שהופך את המערכת לפגיעה יותר להתקפות סייבר ותוכנות זדוניות.

באותו נושא :  גלו את הטריק הלא מוכר לניקוי מושלם של דלת התנור שלכם

הרקורד של Microsoft עם עדכונים

אין זה נדיר שעדכונים גורמים לטרחה במקום לשיפורים. Microsoft חוותה תרחישים דומים בעבר שבהם עדכוני אבטחה הובילו לבעיות בלתי צפויות. אירועים אלה עוררו לעתים קרובות דיונים על האיזון בין תכונות אבטחה חזקות לבין יציבות מערכות ההפעלה.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.