אתה גאון אמיתי אם אתה יכול לפתור את הבעיה המתמטית הזאת ב -18 שניות!

האם אי פעם דמיינתם לקחת על עצמכם מבחן שיקבע אם אתם גאונים או לא, תוך פחות מ-18 שניות? זהו האתגר שמציב מבחן לוגי שנערך לאחרונה ונועד להעריך את מנת המשכל (IQ). מבחנים אלה, המרתקים את מורכבותם לא פחות מאשר את ההבטחה להערכה מהירה של אינטליגנציה, מעוררים שאלות וסקרנות. במאמר זה, נדון הרלוונטיות של הערכות אלה, את המשמעות הניואנסית של IQ, את ההבדל הפנימי עם אינטליגנציה גלובלית, ואנו נותנים לך את הפרטים של מבחן מפורסם זה. לבסוף, נבחן באופן ביקורתי את ההשלכות של אבחון פוטנציאל אינטלקטואלי גבוה (HPI) אצל ילדים ואת השפעתו החברתית.

הערעור של הערכת IQ

העניין במבחני IQ אינו מוטל בספק, ולא בכדי: הם נחשבים לכלי להערכת היכולות האינטלקטואליות שלנו. המגמה משקפת מסע להבנת היכולות הקוגניטיביות שלנו, ולעיתים, רצון לאמת את כושר ההמצאה שלנו. עם זאת, חשוב לציין כי מנת משכל היא רק מרכיב אחד בספקטרום רחב יותר של הערכות פסיכולוגיות ואין לראות בו השתקפות אינטגרלית של האינטליגנציה של האדם.

מנת המודיעין הוסרה מהמסתורין

מנת האינטליגנציה, או מנת המשכל, אפופה לעתים קרובות במסתורין וידועה בעיקר כמספר מוחלט. עם זאת, במציאות, מנת המשכל היא יחסית והוא רלוונטי רק באמצעות הערכה מקיפה על ידי מומחה. נתון זה לא צריך להילקח בנפרד אלא כאחד המדדים הרבים של תהליכים קוגניטיביים של הפרט.

פרטי המבחן הלוגי החדש

באשר למבחן שהוא כרגע כל הזעם, העיקרון שלה מרתק בגלל כושר ההמצאה שהוא דורש כדי להיפתר בתוך פחות מ -18 שניות. זהו תרגיל בלוגיקה הבוחן את יכולתנו להסיק ולעבד מידע במהירות. הסוד להתמודדות עם אתגר זה טמון בהבנה ויישום נכון של הכללים הנתונים: דרך נהדרת לגרות את המוח!

באותו נושא :  הפיצ'ר החדש עם אימוג'י אודיו מגוגל כבר יצא לדרך בישראל

אי השוויון שעולה מאבחנת HPI

לבסוף, חובה להדגיש את הוויכוח סביב לבודד ילדים עם פוטנציאל אינטלקטואלי גבוה (HPI). הביקורת מתעצמת סביב הממד הלא שוויוני של אבחוני HPI. אכן, הגישה להערכות אלה נוטה להיות בלתי מידתית, ומעדיפה משפחות בעלות אמצעים רבים יותר. לפיכך, הנושא החינוכי נמצא בלב הנושא החברתי, שבו כל ילד צריך להיות מסוגל ליהנות מאותן הזדמנויות להכרה ותמיכה ביכולותיו.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.