אפליקציות אלה מציגות לך מודעות וגונבות את הנתונים האישיים שלך! הנה הרשימה

חלה עלייה מדאיגה במספר היישומים הזדוניים באינטרנט. אלה כבר הורדו יותר ממיליון פעמים וממשיכים לגרום לבעיות למשתמשים. במאמר זה נדון באמצעי הזהירות שיש לנקוט לנוכח איומים פוטנציאליים אלה.

מפתח חסר מצפון מעלה תוכנה מזיקה

ארבע אפליקציות זדוניות של אותו מפתח היו לאחרונה בחדשות. הם תמיד נוכחים בחנות Play ומציפים את הטלפון הנייד שלך בפרסומות ללא הסכמתך. גרוע מכך, הם מנסים לקבל את הנתונים האישיים שלך בחזרה. לאחר ההתקנה, אפליקציות אלה מציגות דפים המפנים משתמשים לאתרים המבקשים לגנוב את המידע הרגיש שלהם. למרות זאת, לאחר שנתפסה על חם עם תוכנה זו, קבוצת אפליקציות לנייד הורשתה לפרסם אפליקציות שוב. להלן ארבע האפליקציות שיש להסיר באופן מיידי:

  • מנהל התקן חיבור אוטומטי של Bluetooth
  • Bluetooth, Wi-Fi, USB העברה ניידת: מתג חכם
  • שולח אפליקציות Bluetooth

עם סך של יותר ממיליון הורדות, משתמשי סמארטפונים צריכים להיות ערניים במיוחד.

כיצד תוכל להגן על עצמך מפני יישומים מזיקים אלה?

הנה כמה עצות להגנה מפני תוכנה זו או לזיהוי התוכנה שכבר מותקנת במכשיר שלך:

אל תתקין אפליקציות מחוץ לחנות Play

בעוד אפליקציות זדוניות ניתן למצוא גם בפלטפורמות רשמיות כגון חנות Play, הם פחות נוכחים שם. על-ידי התקנת יישומים רק ממקורות מהימנים אלה, אתה מקטין את הסיכוי להיתקל בתוכנות מזיקות.

שימו לב לביקורות משתמשים ודירוגים

המקרה של אפליקציית Bluetooth Auto Connect מראה את החשיבות של תשומת לב למשוב המשתמשים. כמה מהם כבר דיווחו על התקנת תוכנת פרסום שמציגה פרסומות בעת פתיחת נעילת המכשיר, גם כאשר האפליקציה סגורה. הערות ודירוגים יכולים אפוא להיות אינדיקטור טוב לאיכות היישום.

בדוק באופן קבוע הרשאות אפליקציה

אפליקציות זדוניות הן לעתים קרובות עתירות הרשאות: הן מבקשות לגשת לכל הנתונים האישיים שלך או לעקוב אחר המיקום שלך ללא סיבה נראית לעין. לכן מומלץ לבדוק באופן קבוע את ההרשאות המוענקות לאפליקציות השונות המותקנות במכשיר שלכם כדי לזהות את אלה שבקשותיהם נראות חשודות.

באותו נושא :  5 סיבות מדוע זוגות דבקים בחוסר אהבה

עדכן את האפליקציות והמערכת שלך

התקנת עדכוני אבטחה ועדכון יישומים היא דרך יעילה למנוע סוגים שונים של איומים, כולל תוכנות זדוניות. לכן, ודא שתמיד מותקנת במכשיר שלך הגרסה העדכנית ביותר של התוכניות שלך.

השתמש באנטי-וירוס כדי להגן על הטלפון החכם שלך

כדי להגביר את אבטחת הטלפון שלך, מומלץ להשתמש באנטי-וירוס המתאים למערכת ההפעלה שלך. פעולה זו תאפשר לך סרוק באופן קבוע את האפליקציות במכשיר שלך לאיתור תוכנות מזיקות.

מסקנה: היו ערניים ונקטו אמצעי זהירות!

לסיכום, חשוב ביותר לנקוט צעדים כדי להגן מפני הסיכונים הנשקפים על ידי יישומים זדוניים אלה. ההורדות המסיביות שהם קיבלו מראות שמדובר בבעיה בעולם האמיתי שמשתמשים רבים מתמודדים איתה.

שים לב לביקורות הזמינות עבור אפליקציה לפני הורדתה, עקוב אחר ההרשאות הדרושות לה ואל תהסס להשקיע בתוכנת אנטי-וירוס כדי להבטיח את ההגנה הטובה ביותר האפשרית על הנתונים האישיים שלך. יחד, בואו ננקוט שיטות אחראיות מול סוגים אלה של איומים מקוונים כדי לנצל את מלוא האפשרויות שהמכשירים הניידים שלנו מציעים מבלי לפגוע בפרטיות שלנו.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.