איך מחטאים ביעילות ספוג מטבח?

במאמר זה נציג בפניכם מספר שיטות לחיטוי וניקוי ספוגי המטבח שלכם. אלה טריקים מהירים וקלים ליישום בבית באמצעות מרכיבים נפוצים.

כוחו המופלא של תנור המיקרוגל

האם ידעת ש מיקרוגל האם ניתן לחטא ספוג תוך 2 דקות בלבד? עם זאת, יש לזכור שני דברים לפני שמתחילים: הספוג צריך להיות ספוג במים ולא להכיל מתכת. כך תוכל לעשות זאת:

  • נקו את הספוג במי סבון כדי להסיר שאריות שמנוניות.
  • ממלאים קערה במים קרים.
  • טובלים את הספוג במיכל.
  • מחממים את הספוג במיקרוגל במשך 2 דקות.

זהיר בסוף התוכנית, הספוג יהיה חם.: כדי למנוע תאונות, תן לו להתקרר במכשיר לפני הסרתו. בנוסף, בדקו את מצב הספוג באופן קבוע כדי למנוע ממנו להישרף או להימס.

טיפים נוספים לניקוי וחיטוי הספוגים

מיץ לימון

כדי להסיר שומנים ביעילות מספוג, כל שעליכם לעשות הוא לטבול אותו בסיר מלא במים רותחים ומיץ לימון טרי. תנו לאביזר להשרות באמבטיה המתחדשת הזו למשך מספר שעות לפני ששטפו אותה במים נקיים.

70% אלכוהול, סבון שחור ושמן אתרי לימון

עבור עצה זו, אתה צריך להכין פתרון בפרופורציות הבאות: 50 מ"ל של 70% אלכוהול, 150 מ"ל של מים ו 4 טיפות שמן אתרי לימון. לאחר מכן טבלו את הספוג בשיקוי הקסם הזה ותנו לו להשרות במשך שעה לפני ששטפו אותו במי ברז.

סודה לשתייה, סבון שחור ושמן אתרי מעץ התה

סודה לשתייה היא תרופת קסם מהסבתות שלנו לתחזוקת ספוגי המטבח שלכם. כדי לעשות זאת, לדלל 2 כפות של אבקת סודה לשתיה ב 500 מ"ל של מים חמים, להוסיף 5 טיפות של שמן אתרי עץ התה כף של סבון שחור נוזלי. ערבבו הכל יחד ואז השרו את הספוג בתערובת זו למשך שעה לפני ששטפו אותו במי ברז.

באותו נושא :  גלו את הטריק הלא מוכר לניקוי מושלם של דלת התנור שלכם

אקונומיקה

אקונומיקה היא חומר חיטוי רב עוצמה. אתה יכול להשתמש בו כדי לנקות את הספוג שלך על ידי מילוי מיכל עם 200ml של מים חמים והוספת 3 מכסים של אקונומיקה. לאחר מכן פשוט טבלו את הספוג בתערובת למשך 30 דקות עד שעה לפני שתשטפו אותו היטב תחת מים זורמים.

טיפים נוספים לטיפול בספוגים

סבון שחור ומים חמים

כדי לרענן את ספוג המטבח שלכם, השרו אותו בכיור מלא במים חמים מעורבבים עם 3 כפות של סבון שחור נוזלי. לאחר מספר שעות של סבלנות, שפשפו בעדינות את הספוג בין הידיים כדי להסיר לכלוך ולאחר מכן שטפו אותו ביסודיות בברז.

מלח ומים רותחים

יוצקים 3 כפות מלח לליטר מים ומביאים לרתיחה. השרו את הספוגים שלכם באמבטיה זו למשך הלילה ושטפו אותם תחת מים זורמים למחרת בבוקר.

מים צלולים

טיפ אחרון: טבלו את הספוגים במיכל מלא במים נקיים ותנו להם להשרות במשך שעה לפני ששוטפים אותם תחת מים זורמים. שיטה זו מעניקה להם לחות ושומרת על המראה שלהם.

הודות לשיטות שונות אלה, ניקוי וחיטוי ספוגי המטבח שלכם מעולם לא היה קל יותר! זכור כי תחזוקה שוטפת של הספוגים שלכם חיונית כדי למנוע צמיחה של חיידקים ולהבטיח היגיינה אופטימלית במטבח שלך.

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.