איך לבלות לילות שלווים עם החתול שלכם, 9 טיפים שכדאי לגלות

חתולים הם יצורים ליליים שמתעוררים לחיים ברגע שאנו נופלים לזרועותיו של מורפיאוס. נמאס לכם מלילות חסרי מנוחה וחולמים על מנוחה ראויה? כדי להתגבר על התנהגות לא נעימה זו, יש צורך לזהות את מקורו. חתולי בית הם ליליים מטבעם, אך הם אינם מבלים את הלילה בבכי לכוכבים. ברוב המקרים, התנהגות זו מסגירה אי נוחות או שעמום עמוק. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לראות את הדברים בבירור.

1. ספקו מרחב שינה מתאים ושקט

פתרו את בעיית האנרגיה העולה על גדותיה של החתול שלכם על ידי הצבת המיטה במקום שקט, הרחק מהמעבר והרעש של ילדים. כמו כן, השקיעו בדיפיוזר פרומון לביתכם. צרו טקס לפני השינה כדי לעודד את חיית המחמד שלכם לאמץ דפוס שינה בריא.

2. החליפו את ארגז הצרכים כל לילה

חתולים הם יצורים בעלי תחושה. הם מגיבים חזק לשינויים בסביבתם ואינם אוהבים לכלוך. כדי לישון טוב בלילה, הפכו את זה להרגל להחליף את ארגז הצרכים של חיית המחמד שלכם כל לילה לפני השינה. זוהי דרך טובה להימנע מייללות וגירודים לא רצויים.

3. מלאו את הקערות שלה לפני השינה

אם החתול שלכם מיילל בלילה, מלאו את קערת הכופתיות והקערה שלו במים לפני השינה, מכיוון שהתלונות שלו יכולות להיות סימן לחרדה. ואכן, חתולים קטנים לא יכולים לסבול לראות את תחתית הקערה שלהם. . . הם מקשרים את זה עם מזל רע ויעשו הכל כדי לקבל חטיף.

4. צרו פינה נעימה למאבק בבדידות

חתולים הם יצורים תובעניים ויכולים לקנא… הם לא אוהבים שמתעלמים מהם ולעתים קרובות מחפשים תשומת לב בלילה. תוכלו ליצור עבורם פינה נעימה מתחת למערכת החימום כדי לעודד אותם לישון עד אור הבוקר. כדי לעשות זאת, לרדוף את חיית המחמד מחוץ לחדר שלך על ידי סגירת הדלת להתעלם ממנו עד הבוקר. הוא עלול להתגרד כל הלילה, אבל עם התמדה, הוא בסופו של דבר יוותר על ההרגלים הרעים שלו, כמו חתולים הם יצורים עקשנים נוטים לחזור על התנהגויות המעניקות להם יתרונות…

באותו נושא :  השימושים המדהימים של משחת שיניים לניקוי הבית

5. הפכו את הסלון שלכם ללונה פארק לחתולים

הנה טריק פשוט ליישם כדי למצוא שלווה על ידי חיים עם חתול נסער: להפוך את הסלון שלך לפארק שעשועים אמיתי עבור חתולים. פזרו כמה צעצועים על הרצפה לפני השינה. כמו כן, תלו חוט בין שני קירות וחברו כדורי פעמון, סרטים צבעוניים, נייר פצפוץ ומשחקים שונים כדי לעורר את העניין של החתול שלכם.

6. בחרו עץ חתול עם שתל ומקומות מסתור

עץ חתולים מצויד בשתל ובכמה מקומות מסתור נעימים יאפשרו לחתול שלכם ליהנות ולנוח בשלווה. כמו כן, השאירו קופסת קרטון ישנה מונחת סביבו כדי שיוכל לחקור ולהסתתר בה כרצונו.

7. תן להם מנהרה לחיות מחמד

מנהרות לחיות מחמד הן דרך מצוינת לעורר את הצד השובב והחקרני של חיית המחמד שלכם. ישנם דגמים בסיסיים ומתוחכמים יותר המזהים את השבב של חיית המחמד שלכם.

8. להקל על החרדה שלהם עם חפץ הנושא את הריח שלך

במקרים מסוימים, יללות ליליות יכולות להיות קשורות לתחושות של בדידות וחוסר מגע אנושי אצל חתולים. אתה יכול להרגיע את החרדה הזאת על ידי נותן להם שמיכה משומשת או סוודר ישן עם הריח שלך על זה. זה יאפשר להם להתכרבל בו כאשר הם מרגישים בודדים.

9. התייעצו עם איש מקצוע בתחום בריאות בעלי החיים במידת הצורך

אם, למרות מיטב מאמציכם, הפרעות השינה של החתול נמשכות, חשוב להתייעץ עם וטרינר או מומחה להתנהגות חתולים. ייתכן שהחתול סובל מדלקת בדרכי השתן, מכאבי מעיים או ממצב בריאותי אחר הדורש התערבות מקצועית.

על ידי ביצוע תשעת הטיפים הבאים, יהיו לכם את כל המפתחות ביד כדי לחזור ללילות שלווים עם החתול שלכם ולשים קץ למיילים ליליים שמפריעים לשינה שלכם.

באותו נושא :  אופטימיות, כוח לטפח לאושר יומיומי
mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.