אופטימיות, כוח לטפח לאושר יומיומי

מילון מרים-ובסטר מגדיר אופטימיות כ"נטייה לתפוס פעולות ואירועים באורם החיובי ביותר או לצפות את התוצאה הטובה ביותר האפשרית". בעיקרון, זוהי דרך חיים הכוללת לראות את חצי הכוס המלאה, להאמין בטוב ביותר, ולהקרין אנרגיה חיובית. למרות שהגדרה זו נראית רחבה ושלמה, הנה כמה תכונות שכבר משקפות מזג אופטימי:

  • להאמין בעתיד טוב יותר
  • תחושה שניתן להתגבר על מכשולים כדי להצליח
  • לראות את החיובי גם בזמנים חשוכים
  • להביע הכרת תודה על בסיס קבוע
  • צפה או זהה הזדמנויות
  • קחו אחריות על הטעויות שלכם מבלי להיות מוטרדים מהן
  • אוהב אתגר

למה ואיך לטפח אופטימיות?

לדברי לורה קובז'נסקי, מנהלת שותפה של מרכז קום שאונג לבריאות ואושר בבית הספר לבריאות הציבור בהרווארד, אופטימיות היא גנטית חלקית בלבד. משמעות הדבר היא כי 70-80% הנותרים מושפעים ממשתנים אחרים כגון הכנסה, השכלה, גיאוגרפיה או מעמד חברתי. אפשר לפתח אופטימיות, והנה כמה שיטות מומלצות לעשות זאת:

1. הדגישו את נקודות החוזק שלכם

מרכז Greater Good Science Center של אוניברסיטת ברקלי מציע תרגיל לטיפוח יכולת זו: לזהות ולבחון את החוזקות האישיות שלך על ידי התחשבות בהם ככישורים או מעלות. לאחר שרשמת אותן, צור רשימה שנייה של פעילויות כדי להדגיש את נקודות החוזק של היום. לדוגמה, אם בחרתם בטוב לב, חפשו דרכים ליישם תכונה זו באמצעות פעולה שתוכלו לבצע במהלך היום.

2. להביע הכרת תודה

הדברים שאנו אסירי תודה עליהם הם רבים, אך לעתים קרובות מתעלמים מהם בחיפוש המתמיד שלנו אחר "עוד". אם אי פעם שמעתם על המושג "יומן הכרת תודה", זהו תרגיל מתגמל במיוחד: רשמו את כל הדברים שאתם אסירי תודה עליהםכדי שתוכל לקרוא אותם שוב ולזכור אותם בימים שבהם אתה לא מרגיש טוב.,

באותו נושא :  למה יש אנשים שתולים סיכת כביסה במקלחת?

3. מצאו אלטרנטיבות חיוביות

מקור כל ההתפכחות טמון בציפיות, אך לעולם איננו מפסיקים להחזיק בהן. החוכמה נמצאת בניהול ציפיות אלו ולכן בהתמודדות עם האכזבות הנלוות אליהן. חשוב אל תשימו את כל תקוותיכם בדבר אחד או באדם אחד תוך סיכון לראות את האשליות שלו מתפוררות. לדוגמה, אם חבר מבטל ארוחת ערב שתוכננה זמן רב, התקשר לחבר קרוב אחר במקום זאת וקבע איתו משהו במקום.

חשיבות הבהירות וההגדרה לחיים מספקים

בהירות והגדרה יכולות לעשות את כל ההבדל בחיי היומיום שלנו. בפרט, הם מאפשרים לנו להבין טוב יותר את הרצונות שלנו כדי להשיג אותם בקלות רבה יותר. על ידי טיפוח אופטימיות, אנו מסוגלים התקרב למה שאתה באמת רוצה בחיים.

בקיצור, טיפוח אופטימיות היא משימה יומיומית הדורשת תשומת לב והתמדה. זהו נכס אמיתי לרווחתנו ולהתפתחותנו האישית. אז למה לא להתחיל לתרגל את הטיפים האלה עוד היום כדי להפוך לאופטימיסט מוצלח?

mm
פורסם על ידי Ruben

אחראי על מדור מבחנים ואתגרים. הניסיון שלי כפסיכולוג מאפשר לי לספק ניתוח והסברים לגבי הבחירות שלך במבחנים באתר זה.